Facebook Google+ Twitter

Posłańcy Pokoju

S. Teare: Bez względu, jaką religię wyznajesz, miej w myślach i modlitwach naszych braci i siostry, ofiary i rodziny tych, którzy ucierpieli w tych tragicznych wydarzeniach. Możemy pomóc by rany zadane światu zaczęły się zabliźniać.

 / Fot. rzut ekranu/http://scout.org/node/50755W tych dniach, w odpowiedzi na tragiczne wydarzenia w Paryżu i w Nigerii, sekretarz generalny Światowej Organizacji Ruchu Skautowego Scott Teare wysłał list do skautów na całym świecie. Nigdy wcześniej braterstwo w naszym Ruchu Skautowym nie było bardziej istotne - czytamy w liście - Wyjdź i pokaż światu wokół Ciebie, że pokój jest możliwy i że my, jako skauci, jesteśmy razem jako Posłańcy Pokoju. Dzięki połączeniu naszych wspólnych osobistych przykładów życia w zgodzie z Przyrzeczeniem Skautowym, każdego dnia możemy pomagać w uzdrawianiu świata, który dziś tak bardzo potrzebuje pokoju.

Teare przypomniał słowa Lecha Wałęsy, jakie przesłał przed pół roku do uczestników Światowej Konferencji Skautowej w Słowenii. Były prezydent pisał w nim: Mam nadzieję, że coraz więcej osób będzie potrafiło wznieść się ponad podziały, unikając konfliktów, wojen oraz cywilizacyjnych niebezpieczeństw. Światu ponownie potrzeba solidarności i wspólnej odpowiedzialności. Ruch Skautowy ma tę przewagę, że od dawna mówiąc o pokoju, współpracy i działaniu na rzecz dobra wspólnego, działa globalnie i rozumie pojęcie światowej wspólnoty i współpracy.

40 milionów skautów na całym świecie połączy się w zespołowym zadaniu pokazania swoim społecznościom, że pokój jest rzeczywiście możliwy. Zjednoczeni skauci mogą pomóc by rany zadane światu w terrorystycznych zamachach zaczęły się zabliźniać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.