Facebook Google+ Twitter

Posłanka Katarasińska o ustawie medialnej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-28 16:17

Posłanka Platformy Obywatelskiej Iwona Śledzińska - Katarasińska uważa, że ewentualne prezydenckie weto w sprawie uchwalonej w piątek ustawy medialnej oraz poparcie tej decyzji przez sejmowe kluby PiS i SLD może zaszkodzić mediom publicznym.

To dopiero początek proponowanych przez koalicje rządzącą zmian - dodaje posłanka, argumentując, iż krytycy ustawy nie rozumieją jej przesłania. Zdaniem posłanki Śledzińskiej - Katarasińskiej, ta ustawa w żadnym stopniu nie dotyczy mediów publicznych, z jednym wyjątkiem. Jest w niej zapisane, że zarządy i rady nadzorcze mediów publicznych mają być powoływane w wyniku jawnych i otwartych konkursów, prowadzonych przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

Kolejnym krokiem ma być uchwalenie ustawy określającej prawa i obowiązki nadawców publicznych a także sposobu ich finansowania - dodała Śledzińska - Katarasińska. Podkreśliła, że bardzo poważnie rozważana jest możliwość zlikwidowania abonamentu i zastąpienia go Funduszem Misji Publicznej, którym będzie dysponować Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Pomysłodawcy zapisów ustawodawczych, dotyczących mediów publicznych, biorą pod uwagę również możliwość współfinasowania regionalnych, publicznych ośrodków telewizji i radia przez samorządy wojewódzkie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.