Facebook Google+ Twitter

Posłanka Pawłowicz nazwała emerytkę trollem i leniwą zazdrośnicą

Profesor Krystynę Pawłowicz roznosi energia. Nie przebierając w słowach zgromiła aktora Macieja Stuhra. Dostało się też Bogu ducha winnej emerytce z okręgu wyborczego pani poseł.

 / Fot. Archiwum Sejmu RPKrystyna Pawłowicz: „Teraz cała Polska nieustająco czytając "projekt wyroku" TK z 9 marca czeka do grudnia.  / Fot. Jerzy KirzyńskiSzkoda, że ten jakże piękny projekt "zbiorowej mądrości" całej opozycji nie będzie oficjalnie opublikowany. Szkoda…”.

„ Co tam projekt wyroku - dostałam podwyżkę emerytury 5,46 brutto, a mój mąż -5,34 brutto – odważyła się napisać mieszkanka Siedlec na stronie internetowej profesor Pawłowicz. Posłanko, co ty na to, skoro bierzesz emeryturę dobrą i poselskie uposażenie. Ja pracowałam 50 lat”.

Pani Zofia nie spodziewała się, że tak szybko otrzyma odpowiedź.

Krystyna Pawłowicz:„ Nie zaimponuje mi pani, ja pracuję 40 lat,i jeszcze -jak Bóg da - długie lata pracy przede mną - ripostowała posłanka. Długimi okresami pracowałam na dwu i trzech etatach.

Trzeba było pani też sobie życie organizować,uczyć się i studiować nieustająco,nie stać z boku i starać się poprawiać życie wokół.Zazdrości mi Pani?Ciężkiej pracy całe życie? Wyczerpującej pracy poselskiej?

Z zazdrości chce Pani bym była biedna,chora i zdana na dobroć i łaskawość innych?Jest Pani zwykłą zazdrośnicą.Leniwą? Proszę wziąść się też jeszcze za jakiś zajęcie,to i zazdrość Pani minie”.

Do rozmowy włączyli się też inni użytkownicy Internetu, zdecydowana większość opowiedziała się po stronie siedlczanki.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiNie spodobało się to pani profesor.

Krystyna Pawłowicz, prawniczka specjalizująca się w prawie gospodarczym, doktor habilitowany nauk prawnych, w latach 2007–2011 sędzia Trybunału Stanu, posłanka na Sejm VII i VIII kadencji.

W latach 2007–2011 była zatrudniona na stanowisku profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Warszawskiego, zaś w latach 2011–2012 na stanowisku profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Brała udział w rozmowach Okrągłego Stołu po stronie solidarnościowej w ramach podzespołu ds. organizacji społecznych, zajmującego się projektem ustawy o zgromadzeniach, której była współautorką.

Jest autorką ok. 90 publikacji naukowych, w tym książek, prac zbiorowych i artykułów naukowych, a także współautorką podręcznika akademickiego „Prawo gospodarcze”.

Na zarzuty internautów o nieznajomości ortografii przez panią profesor, w swoim stylu odpowiedziała: „Szkoła pruszkowska  / Fot. Archiwum Sejmu RPmówi wziąć, mnie w szkole w latach 60-tych ub. wieku, uczono tak, jak napisałam: WZIĄŚĆ. I tego będę się trzymała”.

- Nie spodziewałam się takiej reakcji pani poseł, ani też ogromnego wsparcia ze strony nieznanych mi osób - powiedziała mi pani Zofia, autorka wpisu, który spowodował lawinę komentarzy. Dodajmy, absolwentka d. Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie.

-Jeżeli tylko stan zdrowia mi pozwoli, to wybiorę się do Biura pani poseł i opowiem jej o codziennym życiu siedleckich emerytów, służbie zdrowia itp.

Zapytam też dlaczego nazwała mnie trollem i staruszką, skoro jest młodsza ode mnie o niecałe dwa lata.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Przerażające wypowiedzi p. Pawłowicz... Ręce opadają...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A gdzie pan ten hejt widzi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hejt hejtem pogania w W24 i o hejt się prosi...Czy autor nie miał możliwości zrobienia rozmowy z posłanką, a może nie robi wywiadów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż, wyszło chamstwo, a tym nazywam butę i brak szacunku dla człowieka, być może swojego wyborcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie zastanawia, kto na taką osobę głosował i dlaczego...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.