Facebook Google+ Twitter

Posłanka Pawłowicz ukarana. "Spier..." jednak nieparlamentarne

Posłanka Pawłowicz ukarana przez Komisję Etyki Poselskiej. Za co? Za piękne staropolskie słowo "spierdalaj", które w ferworze dyskusji i swojej "katolickiej" retoryki skierowała do posła Balta.

 / Fot. .W programie TVN24 Babilon przed sierpniowym koncertem Madonny (rocznik 1958) w Warszawie, posłanka Pawłowicz (rocznik 1952) raczyła określić piosenkarkę mianem "podstarzałego babska".

W zestawieniu z Madonną, babsko wypada dość blado nie tylko w kontekście daty urodzenia, czy osiągnięć artystycznych. Madonna ma czwórkę dzieci, dwójkę dzieci biologicznych oraz dwójkę adoptowanych. Za to Pawłowicz (bez dzieci własnych czy przysposobionych) ma gębę pełną frazesów na temat rodziny, dzieci i ich wychowania. Taka matka rodzicielka - teoretyczka. Zapewne na temat seksu i edukacji seksualnej też ma sporo do powiedzenia.

Skoro jednak posłanka Pawłowicz tak określa swoje równolatki, a nawet kobiety od niej młodsze, nie powinna mieć do mnie żalu, że też będę ją w ten sposób nazywał.

Podstarzałe babsko Pawłowicz została ukarana przez Komisję Etyki Poselskiej. Za co? Za piękne staropolskie słowo "spierdalaj", które w ferworze dyskusji i swojej "katolickiej" retoryki skierowała do posła Balta. Podstarzałe babsko raczyło wyrazić się w ten sposób podczas rozpatrywania projektu zmian w ustawie o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Temat "dyskusji" zresztą nie jest tu istotny, istotna jest forma, którą babsko uznaje za dopuszczalną w kontaktach z bliźnimi. Tym samym określiło poziom, na którym gotowe jest na wspomniane tematy dyskutować.

Oczywiście w środowisku, w którym babsko publikuje i się udziela, czyli Naszego Dziennika i Radia Maryja, ani kara komisji, ani wypowiedziane słowa nie będą dla niej żadną ujmą. Być może nawet spotka się z uznaniem i wyróżnieniem. "Katolicka" rozgłośnia i periodyk chętnie będą zapraszać ludzi, którzy z tak wielkim szacunkiem zwracają się do bliźnich i umieszczą zapewne babsko między rozważaniami na temat nauczania Jezusa, a kazaniem ojca redaktora na temat godności człowieka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Autor przypuszcza, że owa pani "Zapewne na temat seksu i edukacji seksualnej też ma sporo do powiedzenia."
Sądzę, że to też wyłącznie teoria, bo na widok osoby eleganckiej a'la worek kartofli, oraz manier z magla - każdy facet sp***a , ile sił w nogach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z każdego nieużytecznego słowa , zda człowiek sprawę przed Bogiem.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Autor

Zabawa w piaskownicy w najlepsze.
A to zgrabna babka wyjdzie, kiedy indziej babsko.
Źle nie jest.
No i po co z niej wychodzić, kiedy tylko zabawa w cenie, a zabawki drogie ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Taka matka rodzicielka - teoretyczka". Dawno temu, jeden z moich kolegów, który dużo mówił o swoich, bardzo hipotetycznych, podbojach erotycznych, uzyskał "ksywkę" - jebak teoretyk (dosł. jebak gawędziarz). Od czasu, kiedy "kaczyzm" się rozlazł po Polsce, napłodziło się sporo Polaków - teoretyków, patriotów - teoretyków, nawet powstało pojęcie bohaterstwa teoretycznego. Patrzeć, a niedługo żołnierz, który ulegnie wypadkowi na poligonie (oczywiście "kaczysta"), dostanie krzyż Virtuti Militari.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.