Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2849 miejsce

Posłanka Pawłowicz wzywa katolików: Nie dawajcie na WOŚP!

Posłanka Krystyna Pawłowicz, jako żarliwa katoliczka, w związku z pracą tradycyjnej WOŚP, nie szczędzi słów krytyki pod adresem Jurka Owsiaka i radzi katolikom, aby nie dawali pieniędzy do puszek. Redaktor Monika Olejnik ripostuje.

 / Fot. CC, Autor: ReytanKażdy prawy katolik, nie powinien wrzucić ani grosika do puszki WOŚP, Jurka Owsiaka - wynika z opinii posłanki PiS, prof. Krystyny Pawłowicz. Znana z ciętych i kontrowersyjnych sądów i słów, pani posłanka przypomniała o sobie i swojej twardej idei, na portalu Fronda.pl. Najszczerzej i z dumą wyznaje m.in., że "nigdy nie dała choćby grosza na WOŚP, a wolontariuszy Orkiestry określa mianem antykatolickiej gwardii". Na portalu Facebook dała jej odpowiedź redaktor Monika Olejnik.

Poseł Krystyna Pawłowicz, ma kilka dobrych i cennych rad, "dla katolików". Według niej - nie powinni oni budować "sławy i chwały" pana Owsiaka, bo potrzebujących - chore dzieci i starsze osoby - można przecież wspierać, przede wszystkim, za pośrednictwem katolickiej organizacji charytatywnej "Caritas".

Zobacz zdjęcie - Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz (Fot. UKASZ POCKI / Newspix) – Dziennik.pl

Nie wspierać WOŚP, bo Jerzy Owsiak nie jest świeckim bożkiem, którego nie można krytykować. Można to robić, ale ta krytyka spotyka się z groźbami pozwów, z jego strony. Pan Owsiak, chyba przyjął metodę Adama Michnika, który nie mając argumentów, próbuje zamykać usta i terroryzować pozwami sądowymi ludzi, którzy mają inne zdanie. Wszyscy widzimy, jak sądy działają, więc nie dziwne, że ludzie boją się ryzykować i na pewne tematy się nie wypowiadają – pisze posłanka na portalu Fronda.pl.

Nie dawać ani grosza na WOŚP, gdyż Owsiak chamsko i wulgarnie odnosi się do ludzi, którzy podejmują próby ewangelizacji na Przystanku Woodstock. Przecież pokazała nam telewizja, "jak potraktowano obrońców życia, którzy pojechali pokazywać swoją wystawę na obrzeżach Woodstocku".

Oburzona do głębi posłanka PiS przypomina, że wystawa "obrońców życia" została aresztowana przez policję! Kościół i księża są tam określani w sposób najgorszy z możliwych, ale kiedy chcą pieniędzy, to wolontariuszy wysyłają z puszkami pod kościoły - to jest bezczelność! – akcentuje pani poseł.

I żarliwie apeluje Krystyna Pawłowicz: Jeśli nie chcecie Państwo, aby wasze pieniądze szły na tarzanie się w błocie, na festiwal nienawiści względem Kościoła i katolików, na tą demoralizację, to nie wspierajcie WOŚP!

Owsiak – w najgorszym rozumieniu swojej roli - wysyła gwardie młodych ludzi, którzy "nie mają zielonego pojęcia, w czym biorą udział, by zbierali pieniądze pod kościołami". Idą i zbierają. Korzystają z tego, że księżom - być może - nie wypada zbyt ostro odmówić wolontariuszom WOŚP. A chytry Owsiak "epatuje biednymi i chorymi dziećmi". My przecież dobrze wiemy, że część pieniędzy przeznaczana jest na absolutnie zabójczą dla młodzieży rozrywkę, pod hasłem "Róbta, co chceta!"

Posłanka Pawłowicz, jako prawdziwa katoliczka, występuje z gorącym apelem, aby katolicy nie dawali pieniędzy do puszek, które dla wolontariuszy i sympatyków, kończą się "antychrześcijańskim i lewackim praniem mózgu". Oni są wykorzystywani jako gwardia antykatolicka – uważa posłanka Pawłowicz.

W odpowiedzi na krytyczną wypowiedź posłanki Krystyny Pawłowicz, ostro i konkretnie zareagowała na Facebooku, dziennikarka Monika Olejnik. Zwróciła się z należnym szacunkiem i stosowną kulturą, tytułując zwrotem: Droga posłanko.

Droga posłanko Pawłowicz. Ja chcę, żeby moje pieniądze szły na to, żeby dzieci - po wyjściu z dobrze wyposażonego szpitala - mogły tarzać się w błocie i jeździć na festiwale, które według pani demoralizują młodzież i są aktem nienawiści wobec kościoła. Trzeba rzeczywiście nie mieć serduszka, żeby robić politykę na nienawiści do WOŚP – napisała krótko redaktor Olejnik.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (79):

Sortuj komentarze:

Czyli puściłaby pani tam swoje wnuczęta (o ile takowe posiada) bez żadnego ale?
http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/narkotykowy-pociag-do-woodstock,292456.html?playlist_id=16870

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proboszcz z Cieksyna[ [ Płock] pobił i skopał niepełnosprawne dziecko . Też mam spytać Owsiaka dlaczego ?
W Kostrzynie tego nie ma . Jest miłość i zabawa . W ubiegłym roku relacjonował p Wiśniewski z naszego portalu .Nie widział tego co Pan sugeruje .

Komentarz został ukrytyrozwiń

To już pytanie do Owsiaka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A dlaczego nad Odrą a nie nad Mleczną ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Krzysztofie, z tym aspektem społecznym mobilizowania młodzieży, to jednak bilans jest na zero. Tu jedni zachowują się godnie naśladowania, ale te same działania przyczyniają się do organizacji krainy wódką i prochem płynacej nad Odrą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Bartłomieju !
Poza aspektem finansowym należałoby również zwrócić uwagę na aspekt społeczny.
P. Owsiakowi udało się zmobilizować setki młodych ludzi do działania. Pięknego działania. Ci młodzi ludzie zarażeni "ideą pomocową " będą ją dalej propagować. To właśnie jest najpiękniejsze w WOŚP.
A te wszystkie dyskusje i insynuacje w wykonaniu ludzi podobnym P. Pawłowicz mam w d.pie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludzie. Ratunku. Co w tym dziwnego. Od czasu wprowadzenia pieniędzy z "daru serca" do budżetu centralnego, to nie wiadomo już czy WOŚP finansuje kupna respiratora czy czołgu. Stąd wielu wypowiada się niechętnie o dyrygencie , traktując go jako przebranego za Samarytanina poborcę podatkowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

WOŚP bez państwowych pieniędzy też by szybko zniknął.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Racja, Tomku. W efekcie rykoszetem oberwały obie organizacje - WOŚP i Caritas. Osobiście cenię działalność obu i nie uzależniam datków od światopoglądu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto wyrzuci te duble ? Przepraszam . Laptop pada :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.