Facebook Google+ Twitter

Posłankę Platformy Iwonę Śledzińską-Katarasińską czeka sąd

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-08-23 14:10

Na 27 września sąd grodzki w Łodzi wyznaczył termin rozprawy posłanki Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej. Policja zarzuciła jej prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu, spowodowanie kolizji drogowej i odjechanie z miejsca kraksy.

Przedwyborcza ulotka posłanki. Jest to wykroczenie, za które grozi areszt, grzywna do 5 tys. zł i zakaz prowadzenia pojazdów do trzech lat.

Do kolizji doszło w Łodzi na ul. Przybyszewskiego w czerwcu 2005 roku. Posłanka Śledzińska-Katarasińska, będąc pod wpływem alkoholu, kierowała swym oplem corsą i doprowadziła do kolizji z samochodem ciężarowym Iveco, należącym do firmy obecnego posła Piotra Misztala. Posłanka miała 0,24 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu, podczas gdy dopuszczalna norma wynosi 0,2 promila.

Wewnątrzpartyjny sąd koleżeński Platformy już dawno oczyścił posłankę ze wszystkich zarzutów uznając, iź nie ma dowodów jej winy. Początkowo przewodniczący PO Donald Tusk zapowiadał, że jeśli potwierdzą się prasowe doniesienia o jeździe posłanki pod wpływem alkoholu, będzie to koniec jej politycznej kariery.
(wp)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.