Facebook Google+ Twitter

"Poślij Nas!" - po raz 11. spotykamy się nad Lednicą

Współautorzy: Piotr Drzewiecki

Już po raz 11. spotykamy się nad brzegami jeziora lednickiego, aby wspólnie wybrać Chrystusa na naszego Króla. Zobacz relację ze spotkania młodzieży w Lednicy.

Tańce w czasie Lednicy. / Fot. Piotr DrzewieckiChwilę po godzinie 17 rozpoczęło się spotkanie nad Lednicą koło Gniezna. W czasie spotkania rozważane są słowa św. Jacka: "Poślij mnie!" Spotkanie nad jeziorem Lednickim jest wyrazem tego, że polska młodzież potrafi się wspólnie modlić i spędzać ze sobą czas. Atmosfera Lednicy sprawia to, że wszyscy są sobie bliscy, nawet jeśli pochodzą z różnych krańców Polski.

Niedawno zakończyło się misterium ku czci św. Jacka - patrona Ojców Dominikanów, któremu poświęcona jest tegoroczna Lednica. Ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszył się przelot 5 samolotów, które wykonywały "podniebny balet" nad głowami uczestników.
W czasie Lednicy większość młodych korzysta z możliwości spowiedzi. / Fot. Piotr DrzewieckiWedług organizatorów na pola przybyło około 90 tysięcy młodych ludzi. Wśród zaproszonych gości znalazł się Jan Maria Rokita, a przesłanie do zgromadzonej młodzieży przysłał prezydent Lech Kaczyński.
Macie jeszcze czas, aby dotrzeć na Lednicę i choć przez chwilę poczuć ten wyśmienity klimat. O godzinie 20 rozpocznie się msza święta, po niej nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu, a spotkanie zakończy się tradycyjnie koło północy przejściem przez bramę rybę. Jako zachętę wysłuchajcie słów uczestników spotkania.Szczegółów dotyczących spotkania szukajcie na stronie: www.lednica2000.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Heh :) Pamiętam to nagranie :) Fajnie sobie to przypomniec :D
Dlaczego Lednica? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

/ +/

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.06.2007 00:24

raczej:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.