Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9324 miejsce

Poślizg z wprowadzeniem opłat na autostradzie A2

Spółka Autostrada Wielkopolska twierdzi, że nie ma szans, aby zgodnie z planem w maju przyszłego roku ruszył pobór opłat na odcinku autostrady A2. Innego zdania jest Generalna Dyrekcja Dróg.

Jeśli firma utrzyma wysokie opłaty, kierowcy będą omijać płatne trasy, wybierając lokalne drogi. / Fot. Fot. Kolanin, Domena publiczna http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Autostrada_A2_-_Ko%C5%82o.jpg Koncesjonariusz autostrady nie może dojść do porozumienia z rządem. Firma chciałaby, by nasz system viaTOLL współpracował z niemieckim i by kierowcy nie musieli posługiwać się różnymi urządzeniami. Rząd chce, aby opłaty na całej trasie były takie same jak na innych drogach krajowych - podaje RMF FM.

Kierowcy wybierają lokalne drogi, aby nie płacić e-myta

Magdalena Jaworska z GDDKiA twierdzi, że w Autostradzie Wielkopolskiej powinna odbyć się analiza. Miałaby ona dotyczyć wysokości stawek za przejazd. Sposobem na zatrzymanie kierowców mogłoby być obniżenie opłat na odcinku od Konina do Nowego Tomyśla. Spółka zaznacza jednak, że jest to niemożliwe, ponieważ musi spłacać zaciągnięte kredyty. Jeśli firma utrzyma wysokie opłaty, kierowcy zapewne będą omijać płatne trasy, wybierając lokalne drogi. Obecnie kierowcy mogą korzystać z 253-kilometrowego odcinka Nowy Tomyśl – Stryków wraz z obwodnicą Strykowa. / Fot. Creative Commons 3.0 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:NowaMapaA2.svg&filetimestamp=20101219182433

Autostrada A2 stanowi fragment drogi międzynarodowej E30. Obecnie kierowcy mogą korzystać z 253-kilometrowego odcinka Nowy Tomyśl - Stryków wraz z obwodnicą Strykowa.

Weź udział w akcji
Chcemy Taniego Paliwa - podpisz petycję do rządu

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.