Facebook Google+ Twitter

Posłowie chcą krzyży w szkołach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-18 18:48

Ponad 40 posłów podpisało się pod projektem uchwały autorstwa Koła Parlamentarnego Polska Plus w sprawie ochrony wolności wyznania.

Koło założone przez byłych posłów PiS liczy 9 osób. Oprócz nich pod projektem podpisali się niektórzy posłowie PO, PSL i PiS oraz niezrzeszeni.

Posłowie chcą, żeby Sejm skrytykował orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z 3 listopada, zakazujące obecności krzyży w klasach szkolnych we Włoszech.

Projekt uchwały apeluje też do parlamentów państw członków Rady Europy o podjęcie wspólnej refleksji nad sposobami ochrony wolności wyznania i promocji wartości będących wspólnym dziedzictwem narodów Europy.

Sygnatariusze projektu uchwały liczą na to, że zaininicjuje ona europejską debatę, a ta wpłynie na wynik odwołania, które Włochy złożyły do Wielkiej Izby Trybunału w Strasburgu.

W projekcie uchwały napisano między innymi, że znak krzyża "jest nie tylko symbolem religijnym i znakiem miłości Boga do ludzi, ale w sferze publicznej przypominając o gotowości do poświęcenia dla drugiego człowieka i ofiary, wyraża wartości budujące szcunek dla godności każdego człowieka".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I prawidłowo =]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.