Facebook Google+ Twitter

Posłowie chcą stworzyć zespół kontrolujący telewizję, radio, prasę i internet

Wczoraj parlamentarzyści złożyli wniosek w Sejmie dotyczący powołania zespołu. Jego celem ma być przeciwdziałanie szerzeniu nieprawdy w mediach.

W jego skład wejdzie siedmiu posłów Prawa i Sprawiedliwości (z Andrzejem Jaworskim jako przewodniczącym: Maks Kraczkowski, Piotr Cybulski, Leonard Krasulski, Zbigniew Kozak, Zbigniew Girzyński, Kazimierz Smoliński) oraz jeden Platformy Obywatelskiej (Jacek Żalek).

Jak podaje onet.pl - dziennikarze nie wierzą w powodzenie tego projektu i bardzo sceptycznie odnoszą się do tego pomysłu. – To utopijna idea – ocenia dziennikarz RMF FM Konrad Piasecki. – Trudno mi sobie wyobrazić jej realizację. Szybko umrze śmiercią naturalną – dodaje.
– Nie wierzę, żeby prace tego zespołu mogły przynieść zmiany w prawie, tym bardziej gdy patrzę na jego skład – uważa Jacek Czarnecki, reporter Radia Zet.

Dziennikarze pamiętają i przypominają, że od monitorowania radia i telewizji jest już Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Wiesław Kluz
  • Wiesław Kluz
  • 27.03.2011 13:10

Jaka ta telewizja to każdy ogląda. Powtórki z lat poprzedniego ustroju,powtórki z lat...... kawa czy herbatka i to cała gratka. I narzekania , że ludzie nie płacą abonamentu. Co się posiało to ,to się zbiera. Polikwidowali telewizję regionalną,bo nie ma kasy. A warszawka ma na pociotków, komisję i współczesne beztalencia do seriali .....i setki kucharzy gotujących wykwintne dania dla kogo ? Wiadomo. TVP to gangrena. Jedno jest rozwiązanie uciąć koło.....ewentualnie niech się sami opłacają....Wystarczy już nam tych warszawskich pasożytów na zdrowym ciele reszty społeczeństwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.12.2010 19:41

w każdym kraju jest równie wielu mędrców i mądrych słuchaczy, a także równie wielu innych geniuszy...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 02.12.2010 20:29

Pewnie że pomysł spali na panewce ;bo jest Krajowa Rada Radiofoni i Telewizji - obsadzona przez koalicje PO i PSL. A ci nie pozwolą by ktoś dodatkowo kontrolował TVP i Polskie Radio.

Komentarz został ukrytyrozwiń
werol
  • werol
  • 02.12.2010 10:52

Jak tak koniecznie chcą coś kontrolować,to może powinni zatrudnić się w miejskim transporcie jako "kanarki"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.