Facebook Google+ Twitter

Posłowie europarlamentu o samobójstwach dzieci

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-17 07:58

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło rezolucję w sprawie samobójstw popełnianych przez dzieci i młodzież. Posłowie zalecili państwom członkowskim potraktowanie tego problemu jako istotne zagrożenie zdrowia publicznego.

Rezolucja zachęca państwa członkowskie do powołania specjalnych zespołów badawczych, które określą przyczyny coraz liczniejszych samobójstw wśród młodzieży. Miałyby one też wskazać sposoby skutecznej walki z tym tragicznym zjawiskiem. Według opublikowanych danych z powodu samobójstw ginie więcej młodych ludzi, niż w wypadkach samochodowych. Jedną z częstszych przyczyn targnięcia się na życie jest nadużycie narkotyków i alkoholu.

Zgromadzenie Rady Europy w swojej rezolucji potępia i zaleca przeciwdziałanie używania wobec młodzieży przemocy psychicznej, fizycznej i ekonomicznej, która przez fatalny wpływ na psychikę dziecka, prowadzi często do samobójczej śmierci.

Zaniepokojenie posłów budzą też rezultaty badań z których wynika, że znacznie więcej nieletnich samobójców jest w środowiskach gejów i lesbijek. Według Zgromadzenia, Ich powodem jest najczęściej dyskryminacja i marginalizacja spowodowana odmienną orientacją seksualną. Posłowie zachęcają państwa członkowskie, by przeciwdziałanie samobójstwom uznane zostało jako problem priorytetowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 22.12.2008 17:51

Wszystkie dzieci powinny być utrzymywane z środków Skarbu Państwa między innymi dlatego, że:

1.- są współwłaścicielami Skarbu Państwa;
2.- przestaną być zagrożone przez rodziców zmuszanych do utrzymywania dzieci do pełnoletności;
3.- umożliwi to utrzymanie dzieci rodzinom zastępczym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.