Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4496 miejsce

Posłowie .Nowoczesnej odwiedzili Ostrowiec Świętokrzyski

Troje parlamentarzystów partii .Nowoczesna odwiedziło we wtorek, 14 marca 2017 roku, Ostrowiec Świętokrzyski. Przyjechali tu na zaproszenie miejscowych struktur partii z Jarosławem Strojnym na czele.

Posłowie .Nowoczesnej na spotkaniu z mieszkańcami Ostrowca świętokrzyskiego (od lewej): Kamila Gasiuk-Pihowicz, Jerzy Meysztowicz i Adam Cyrański. / Fot. Krzysztof KrzakNa spotkanie z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego w Osiedlowym Domu Kultury przy ulicy Wspólnej przyjechali: Kamila Gasiuk - Pihowicz, jedna z najbardziej aktywnych i rozpoznawalnych posłanek .Nowoczesnej, członkini sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka; Jerzy Meysztowicz, wiceprzewodniczący partii Ryszarda Petru i przewodniczący Komisji Gospodarki i Rozwoju oraz członek Komisji Obrony Narodowej, poseł Ziemi Świętokrzyskiej, Adam Cyrański.

Jak należało się spodziewać posłowie reprezentujący sejmową opozycję naświetlili licznie przybyłym do ODK mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego i miejscowości ościennych sytuację polityczno - społeczną, jaka zapanowała w Polsce po niecałych dwóch latach rządów Prawa i Sprawiedliwości. Posłanka Kamila Gasiuk - Pihowicz skupiła się przede wszystkim na sprawie rozmontowania przez polityków partii rządzącej fundamentalnych instytucji prawnych, takich jak Trybunał Konstytucyjny i trwającym obecnie bezpardonowym ataku na instytucje sądowe i sędziów z Sądem Najwyższym i jego I Prezesem, sędzią Małgorzatą Gersdorf. Przyczynę tego ostatniego zjawiska posłanka upatruje w tym, iż SN ma się w najbliższym czasie zająć niezgodnymi z prawem poczynaniami Prawa i Sprawiedliwości i jego "funkcjonariuszy", w tym także Prezydenta RP. Posłanka stwierdziła także, iż PiS jest partią nie do końca, wbrew temu co mówi, realizującą obietnice Kamila Gasiuk - Pihowicz i Adam Cyrański na spotkaniu z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego. / Fot. Krzysztof Krzakwyborcze (tu Gasiuk - Pihowicz przypomniała, że słynny program 500+ miał obejmować wszystkie dzieci, a nie tylko od drugiego wzwyż czy tzw. bezpłatne leki dla seniorów, które objęły tylko część medykamentów i to nie zawsze tych najważniejszych i najdroższych) i pewnie dlatego nie może wyjść poza magiczne 40 - procentowe poparcie w sondażach. Posłanka wyraziła też przypuszczenie, że poparcie to może spadać, gdy obywatele polscy zorientują się, co stracili bądź stracą w wyniku konfliktu Polski z Unią Europejską, który ujawnił się przy okazji wyboru Donalda Tuska na Przewodniczącego Rady Europejskiej, a w wyniku którego nasz kraj może się znaleźć (wraz z Węgrami) w grupie "trzeciej prędkości", a nasi rodacy, by wyjechać za granicę znów będą musieli posiadać paszport. Dlatego też poseł Kamila Gasiuk - Pihowicz zachęcała do jak najaktywniejszego udziału w protestach społecznych, w tym także do poparcia referendum przeciwko planowanej reformie systemy edukacji. -Tylko masowy sprzeciw społeczeństwa jest w stanie powstrzymać Prawo i Sprawiedliwość przed dalszym psuciem demokracji w Polsce - przekonywała posłanka .Nowoczesnej.Kamila Gasiuk - Pihowicz i Jerzy Meysztowicz. / Fot. Krzysztof Krzak

O możliwości międzynarodowej izolacji Polski w Europie i na świecie w świetle ostatnich (i tych trochę wcześniejszych) wydarzeń mówił również poseł Jerzy Meysztowicz, ubolewając jednocześnie, że posłowie jego partii, która szła do parlamentu z planami ułatwiania aktywnym i przedsiębiorczym Polakom tworzenia nowych miejsc pracy i zwiększania rozwoju gospodarczego kraju nad Wisłą, muszą się zajmować obroną standardów politycznych, Konstytucji i walką polityczną o zaprzestanie niszczenia demokracji i ograniczania praw człowieka. .Nowoczesna złożyła co prawda blisko 30 projektów ustaw, mających usprawnić funkcjonowanie państwa i poszczególnych jego elementów, jednakże zostały one przez PiS-owską Posłowie .Nowoczesnej odwiedzili Ostrowiec Świętokrzyski. / Fot. Krzysztof Krzakwiększość parlamentarną odrzucone lub ugrzęzły w tzw. "zamrażarce". Meysztowicz przypomniał również traktowanie przez PiS z marszałkiem Sejmu, Markiem Kuchcińskim, posłów opozycji, którzy często nie są nawet dopuszczani do zadawania pytań. Natomiast "wojna" polskiego rządu z Unią Europejską może doprowadzić - zdaniem przewodniczącego Komisji Gospodarki i Rozwoju - do poważnego ograniczenia unijnych dotacji dla naszego kraju, co zahamuje, a przynajmniej spowolni rozwój kraju.

Adam Cyrański, reprezentujący w Sejmie region Świętokrzyski, skupił się - jako członek Komisji Obrony Narodowej - na sytuacji geopolitycznej i militarnej naszego kraju. Z niepokojem wypowiadał się na temat masowych i przedwczesnych odejść ze służby wojskowej doświadczonych oficerów i zastępowania ich przez nowo mianowanych generałów (niektórzy dwie gwiazdki otrzymali w ciągu... trzech miesięcy służby), co w połączeniu z wciąż niezałatwioną przez resort kierowany przez ministra Antoniego Macierewicza sprawą zaopatrzenia polskiej armii w najnowocześniejszy sprzęt sprawia, że Polska jest właściwie bezbronna.Na spotkaniu z posłami .Nowoczesnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof Krzak

W drugiej części spotkania posłowie .Nowoczesnej: Kamila Gasiuk - Pihowicz, Adam Cyrański i Jerzy Meysztowicz odpowiadali podczas spotkania na pytania obecnych na sali obywateli w większości zaniepokojonych sytuacją w Polsce pod rządami Prawa i Sprawiedliwości. Mówili też o tym, jak ich partia zamierza "posprzątać po PiS-ie" w przypadku przegranych przez partię Jarosława Kaczyńskiego. O tych planach i działaniach partii w kierunku ich realizacji najwięcej można się dowidzieć z profili poszczególnych polityków na portalach społecznościowych lub na stronie internetowej .Nowoczesnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Jak PiS organizowal 4 lata przed wyborami takie spotkania w tym portalu nie bylo ich tak dokladnych opisow sam jednak dawalem je w lokalnym portalu www.powiatlive.pl jako ze mialem w nim formalna umowe. Moze dlatego jako dziennikarz gdzie indziej znam program rzadzacej obecnie partii ze opisalem to i oczywiscie jestem bardzo wdzieczny redaktorowi Krzakowi za dokladne opisanie tego co mowila z kolei teraz Nowoczesna, ktorej mam nadziej wystarczy kadencja na stworzenie wlasnego spojnego i przekobywujacego dla wyborcow programu a nie tylko na krytykowanie innych partii

Komentarz został ukrytyrozwiń

A propos 500 plus gdyby je dac juz na pierwsze dziecko czyli 500 na przyklad na berbecia 4 letniego czy 17 letniego byka mozliwe ze rodzina na tym poprzestalaby natomiast jak jest jedno male dziecko a jest gwarancja objecia programem plus drugie jest szansa ze przyjdzie na swiat drugie. Jak Nowoczesna moze tak nie rozumiec idei prodemograficznej ustawy PiS!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W taki sam demokratyczny sposób, jak posłowie Nowoczesnej, zostali wybrani ich przeciwnicy, z którymi teraz zajadle walczą o przywrócenie demokracji. Jestem chyba zbyt mało inteligentny, bo pogubiłem się... To jak jest z tą demokracją? Była w czasie wyborów czy nie? Wtedy była, ale teraz już jej nie ma?

Coś mi się wydaje, że gdyby głupota mogła latać, to demokratycznie wybrana posłanka Pihowicz fruwałaby jak gołębica (za doktorem Strosmajerem ze "Szpitala na peryferiach").

Inny niezrozumiały fakt, ale tym razem dotyczy obecnych władców.

PiS przejmował Polskę, jako ruinę z rąk PO. Po niecałych dwóch latach ich rządu podobno kwitniemy. To jak to jest w końcu? Jesteśmy ruiną czy potęgą gospodarczą? Znów ten mój brak inteligencji nie daje tego rozgryźć... Skoro niespełna dwa lata wystarczyły, by podźwignąć Polskę z ruin, to aż strach pomyśleć co będzie pod koniec kadencji. Wtedy to USA będzie pewnie robić Polakom laskę... no może nie za darmo, boć przecie już ładnego grosza za F-16 od nas wyszarpnęli... A offsetu ani widu, ani słychu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Posadzili jakies drzewa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyżby .Nowoczesna pragnie przejąć twardy elektorat PSL, aby w zbliżających się wyborach samorządowych zdobyć w świętokrzyskim 110% poparcia ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Posłanka Gasiuk dwoi się i troi aby piękny Ryszard ławkowym okiem spojrzał na jej osiąknięcia i na następny wypad do ciepłych krajów zabrał tym razem ją. Konkurencja w .N duża.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.