Facebook Google+ Twitter

Posłowie PiS na prezydentów miast

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-18 07:28

Szykuje się masowy start parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na prezydentów lub burmistrzów miast. To efekt przeprowadzanych na zlecenie władz PiS regionalnych sondaży - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Badania miały wskazać najbardziej rozpoznawalne w danym okręgu postacie, które z rekomendacji PiS będą ubiegać się w jesiennych wyborach samorządowych o fotele prezydentów lub burmistrzów miast. Jak ustaliła "Rzeczpospolita" - na liście kandydatów jest wielu obecnych posłów.
W Toruniu badania faworyzują Zbigniewa Girzyńskiego. Kandydatem w Gdyni będzie najprawdopodobniej poseł Zbigniew Kozak.

Wytypowany w badaniu w Gdańsku Tadeusz Cymański dostał spore poparcie działaczy PiS, ale nie chce porzucać pracy w Parlamencie Europejskim. Z kolei na drugiego mocnego kandydata w regionie - Jacka Kurskiego nie zgadzają się posłowie PiS z Pomorza. Szansę na walkę o fotel prezydenta Szczecina sondaż daje natomiast Joachimowi Brudzińskiemu. Ankieta była też korzystna dla innych posłów - Adama Abramowicza z Białej Podlaskiej czy Marzeny Drab z Grudziądza - czytamy w gazecie.

O tym, którzy z wytypowanych kandydatów zostaną ostatecznie wystawieni zdecyduje prezes partii Jarosław Kaczyński i władze okręgowe PiS.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.