Facebook Google+ Twitter

Posłowie PiS zostaną usunięci z komisji?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-01 14:00

Rozpoczęło się posiedzenie sejmowej hazardowej komisji śledczej. Z prac komisji mogą dzisiaj zostać wykluczeni posłowie PiS Beata Kempa i Zbigniew Wassermann.

Z ekspertyzy Biura Analiz Sejmowych wynika, że takie wykluczenie jest możliwe - mówi członek sejmowej komisji Sławomir Neumann z PO. Poseł PO przyznaje, że ewentualne zmiany w komisji mogą spowodować komplikacje w pracach śledczych.

Sławomir Neumann nie przesądza czy posłów Kempę i Wassermanna należy wykluczyć jedynie na czas przesłuchania przed komisją, czy odsunąć ich zupełnie od pracy. Wniosek o całkowite wyłączenie posłów PiS od pracy w sejmowej komisji śledczej złożył już inny poseł PO - Jarosław Urbaniak.

Platforma brzytwy się chwyta, bo gra o wszystko - mówi poseł PiS Zbigniew Wassermann o wniosku o wykluczenie go z prac hazardowej komisji śledczej.

Zbigniew Wassermann uważa, że Platforma wykorzystuje każdy pretekst, by nie wyjaśnić afery hazardowej z udziałem swoich polityków. Według posła PiS, opinia Biura Analiz Sejmowych to tylko "ekspertyza pewnej hipotezy".

Zbigniew Wassermann uważa, że przekazania przez niego technicznych uwag do projektu ustawy nie może stanowić podstawy do usunięcia go z komisji. Gdyby tak było, to według posła Wassermanna w komisji śledczej mogłyby zasiadać wyłącznie osoby, które nie mają pojęcia o tam chodzi.

Biuro Analiz Sejmowych wykonało ekspertyzę na wniosek szefa komisji śledczej Mirosława Sekuły. Sposób w jaki kieruje on komisją PiS określa jako "hucpę polityczną".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.