Facebook Google+ Twitter

Posłowie Ruchu Palikota zaskakują (nie)wiedzą! [Wideo]

W ostatnim tygodniu marca dziennikarze stacji TVN wzięli pod lupę posłów z Ruchu Palikota. Jak się okazało, poziom ich wiedzy na temat szkolnictwa i gospodarki jest zatrważająco niski!

Pierwszym z odpytywanych był Artur Bramora, przewodniczący Komisji Edukacji Nauki i Młodzieży. Zapytany, jakie przedmioty trzeba zdawać na maturze, z rozbrajającym uśmiechem odpowiedział: "Te, które powinniśmy zdać". Racja, panie pośle! Poza przedmiotami obowiązkowymi, maturzyści wybierają raczej te, które "powinni zdać".

Kolejne pytanie dotyczyło obowiązku szkolnego. Tym razem, pytanie było zbyt proste, by na nie odpowiedzieć. Artur Bramora został również zapytany o liczbę studentów w Polsce, której nie pamiętał oraz o to, jaki system studiów obowiązuje na polskich uczelniach. Na ostatnie pytanie poseł nie odpowiedział, bo nie miał ochoty. Ach, ci dziennikarze - wszystko by chcieli wiedzieć!

Następny w kolejce był Jan Cydzyński, wiceprzewodniczący Komisji Gospodarki. Podobnie, jak jego partyjny kolega, poseł miał problem z udzieleniem odpowiedzi na proste pytania. Zapytany, ile wynosi wartość bezwzględna PKB, był zaskoczony. Na to pytanie nie potrafił również odpowiedzieć Sławomir Kopyciński, wiceprzewodniczący Komisji Finansów Publicznych! Poseł Cydzyński na pytanie o wysokość płacy minimalnej, stwierdził, że nie posiada pełnej wiedzy, ale wynosi ona koło 1100 złotych. Nie dziwimy się, przecież poseł nie otrzymuje minimalnego wynagrodzenia - skąd więc ma to wiedzieć? Nie miał też pojęcia, ile wynosi stawka CIT w Polsce, odpowiadając, że 18 proc.

Przewodniczący Ruchu Palikota, Artur Dębski, bronił partyjnych kolegów jak mógł. Zapytany o poziom wiedzy swoich posłów, stwierdził, że "nie odbiega od średniej parlamentarnej". Dodał, że "nawet ją zdecydowanie przekraczają". Kto więc nami rządzi?Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Michal
 • Michal
 • 03.04.2012 00:17

wartość bezwzględna PKB? co to niby jest?

Komentarz został ukrytyrozwiń
boryna
 • boryna
 • 02.04.2012 23:34

Nie mogą znacząco odbiegać od ciemnego chłopka z Biłgoraja.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wincenty
 • Wincenty
 • 02.04.2012 23:22

Wszystkie partie w naszym ulubionym bantustanie zbudowane są wg tego samego schematu. Wódz i zbiegowisko lojalnych totumfackiech i alkolitów. Kto się wychyli to w łeb. Kto przekroczy średni poziom lokajstwa - łaska wodza nie zna granic.
Nie są potrzebne żadne testy - to standard.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hanimatila
 • Hanimatila
 • 02.04.2012 19:00

Ten materiał opublikowano znacznie wcześniej. Artykuł z pewnością nie jest "świeży". Mało tego. Zapewne wzięte ze strony demotywatory.pl, które dzisiaj miały ten material na swojej głównej stronie.

http://demotywatory.pl/3753273/Czy-przewodniczacy--Komisji-Edukacji

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 02.04.2012 16:18

Przecież politycy z Ruchu Palikota to takie same Matoły jak z Platformy. Tylko są odrobinę w lewo cofnięci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
@ Justyna Drozdecka
 • @ Justyna Drozdecka
 • 02.04.2012 16:03

W ostatnim tygodniu?Przecież ten materiał ma co najmniej miesiąc,albo i więcej.Rzetelność-oto cecha dziennikarza,nawet tego "obywatelskiego"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.