Facebook Google+ Twitter

Posłowie ukarani za Trzech Króli

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-18 07:50

Dziesięciu posłów Platformy Obywatelskiej, którzy złamali klubową dyscyplinę i głosowali za wprowadzeniem dnia wolnego od pracy w Święto Trzech Króli, czeka kara - czytamy w "Dzienniku".

Kierownictwo klubu PO zapowiedziało jednak, że kara będzie raczej symboliczna, a nie finansowa.

Spośród 179 posłów PO, którzy wzięli udział w głosowaniu, za odrzuceniem projektu opowiedziało się 169 parlamentarzystów, między innymi premier Donald Tusk, wicepremier Grzegorz Schetyna, szef MSZ Radosław Sikorski i szef klubu PO Zbigniew Chlebowski.

Wśród posłów, którzy zagłosowali wbrew woli klubu, byli między innymi Jarosław Wałęsa, Marek Biernacki i Mirosław Sekuła.

Wiceprzewodniczący klubu Grzegorz Dolniak zapowiedział, że nie będzie żadnych konsekwencji wobec 30 posłów, którzy nie przyszli na głosowanie. Jak tłumaczy, nie było "twardej" dyscypliny. "Nie upieraliśmy się, żeby była dyscyplina obecności podczas głosowania" - dodał Dolniak.

Wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski pytany, dlaczego PO podjęła decyzję o wprowadzeniu dyscypliny podczas głosowania odparł, że projekt ustawy miał charakter polityczny. Według niego posłowie PiS wykorzystali ten projekt do ataku na PO i nie zależało im na niczym innym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.