Facebook Google+ Twitter

Posłowie w mundurki!

Ostatnimi czasy partie rządzące próbują wpływać na to jak mają się ubierać różne grupy zawodowe w kraju. Mówiło się o mundurkach dla nauczycieli. Teraz LPR zabiera się za stroje sportowców. Mam pomysł dla naszych posłów i senatorów.

Całkiem niedawno toczyła się zażarta dyskusja między Ministerstwem Edukacji Narodowej, a nauczycielami o mundurki dla tych ostatnich. Ministerstwo chciało, by nauczyciel godnie prezentował się w szkole. Nauczyciele już czuli się przyzwoicie ubrani, no i dlaczegóż to miałby ktoś mi dyktować sposób ubierania. Spór na razie przycichł.

Tymczasem LPR ma nowy pomysł. Otóż poseł Bałażak "odkrył", że nasi sportowcy reprezentujący nasz kraj noszą stroje, które nie kojarzą się z Polską. Krótko mówiąc są kolorowe. A według pana posła wszyscy reprezentanci powinni występować jedynie w narodowych barwach. Czyżby nasi sportowcy nie byli patriotami? Pomysłodawcy pewnie nie przekonuje argumentacja rzecznika PZPS, że na międzynarodowe zawody muszą zabrać trzy komplety strojów w różnych kombinacjach kolorów. Nie bądźmy drobiazgowi.

Uważam, że szczytną myśl uporządkowania strojów powinno się przenieść na grunt naszego parlamentu. Czyż Panie i Panowie posłowie, i senatorowie nie reprezentują naszego kraju? Wiem, że wniosek o rozsądek w parlamencie nie ma szans, ale mam za to inny pomysł. Proponuje wprowadzić obowiązkowy na Wiejskiej strój, oczywiście w barwach narodowych: czerwony garnitur i biała koszula. Ktoś mógłby spytać co z krawatem. Sprawę rozwiązali już posłowie Samoobrony. Krawat będzie w biało-czerwone pasy. Skoro Samoobrona już od dawna się afiszuje ze swoją polskością, to czy nie są to najwięksi patrioci w Sejmie?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Mam drobną uwagę. Ale ja to po prostu złośliwiec. Dlaczego wszystkich posłów? Niektórzy są dość fajni i mądrzy więc dlaczego ich też ośmieszać. Nie podoba mi się "odpowiedzialność zbiorowa". Ale minusa nie stawiam bo ironia niezła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za ironię i trafność wyrażonej opinii :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Racja! Kolejny poroniony pomysł naszych parlamentarzystów. Po pierwsze dlatego, że jak wspomniałeś niektóre dyscypliny wymagają trzech różnych strojów, a po drugie dlatego, że przecież i tak większosć reprezentuje nas w biało-czerwonych barwach.
A zresztą chyba nie chodzi o kolor stroju. Skoro zdobywaja medale dla biało-czerwonych to mogą być nawet nago. I co ma do tego strój?
Faktycznie czasem to dziwnie wygląda jak piłkarze grają na niebiesko czy czarno ale to są jednostkowe przypadki.
A naszych parlamentarzystów to rzeczywiście najlepiej ubrać w dwukolorowe stroje. Pasiaki byłyby w sam raz;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.