Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1835 miejsce

Posłowie w Parlamencie Europejskim się lenią? Bzdura!

Ile razy słyszałem opinie, że europosłowie nic poczciwego nie robią, oprócz pobierania diet, a Parlament Europejski powinno się zaorać. Prawda jest zupełnie inna. Uchwalane tu przepisy ułatwiają życie nam, Europejczykom.

Krzywe ogórki, proste banany / Fot. Paweł Kiliański

O Parlamencie Europejskim robi się głośno w mediach wtedy, kiedy posłowie debatują nad jakąś kontrowersyjnym projektem. Szerokim echem odbiło się uregulowanie krzywego ogórka czy odpowiedniego kształtu bananów. Na pierwszy rzut oka te pomysły wydają się absurdalne, to też media szybko podchwyciają temat do stworzenia taniej sensacji. Jednak czy posłowie nie głosują za przydatnymi rozwiązaniami dla nas, Europejczyków? Czy decyzje, które zapadają w PE w Strasburgu oraz Brukseli nie mają wpływu na nasze życie?

Jedziesz na wakacje za granicę? Nie zapłacisz za roaming

Od 15 czerwca obowiązuję uchwała, która zniosła roaming w Unii Europejskiej. Jadąc na wakacje do Hiszpanii, za połączenie telefoniczne do Polski zapłacimy tyle, jakbyśmy dzwonili z Rzeszowa do Warszawy. Ten przepis nie dotyczy tylko połączeń, ale również korzystania z internetu zagranicą. Pamiętam, jak jeszcze do niedawna, za 50 mb internetu w roamingu w niektórych sieciach trzeba było zapłacić nawet 10 złotych! Dla porównania, 2 GB pakietu internetowego w Polsce kosztuje ok. 12 złotych, czyli 40 razy taniej! Na szczęście te czasy mamy już za nami. Kto jest sprawcą tego niezwykłego komfortu? Czy operatorzy postanowili pokazać ludzkie serce swoim klientom i dobrowolnie znieśli roaming, na którym, nie ukrywajmy, sporo zarabiali? Otóż nie! Parlament Europejski uchwalił przepisy, które to umożliwiły.


Studencie! Jedź na Erasmusa

Kolejnym przykładem inicjatywy Europarlamentu jest... Erasmus. Studenci mogą wyjechać na naukę do dowolnego kraju, uczyć się przez pewien okres na danej uczelni w kraju, który wybiorą, poznać nowych ludzi i zdobyć doświadczenie. Program działa już ponad 30 lat i każdy zna przynajmniej jedna osobę, która skorzystała z takiej możliwości.

Opóźniony lot? Możesz dostać nawet 600 euro!

Dzięki dyrektywie Parlamentu Europejskiego, każdy pasażer może ubiegać się o odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot. Kwoty w zależności od długości połączenia, wahają się od 250 do 600 euro.

Jak widać, posłowie w Parlamencie Europejskich robią dużo dobrego dla nas, Europejczyków. Przykładów takich pozytywnych zmian przez Parlament Europejski można mnożyć i mnożyć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.