Facebook Google+ Twitter

Posłowie za cenzurą?

Jak donosi Rzeczypospolita, samorządy mogą być wkrótce pozbawione możliwości wydawania własnych tytułów prasowych.

Czytając Rzeczypospolitą / Fot. Roman WoźniakJarosław Sellin i kilku innych posłów chcą zakazu wydawania samorządowej prasy. Przeciwna samorządowym gazetkom jest też Izba Wydawców Prasy. Dlaczego Ci posłowie, nie widzą dobrej strony tych wydawnictw? Tego dokumentowania lokalnych spraw... Coś z tego zostanie dla historyka, gdy odrzuci wszystkie „ach i och”.

Rozumiem, że Izba Wydawców Prasy nie ma z tego pieniędzy – w tym problem. Wydawane tu, niby niezależne, lokalne gazety siedzą w kieszeni samorządowców. Gdzie ta wolność prasy? Nasi mieszkańcy nie tylko umieją czytać ale też rozumieją tekst i kadzenie potrafią odrzucić.

Zacytuje zdanie jakie napisał mi światowy, wykształcony prezes jednego z banków, oddalony znacznie od mojej miejscowości: „Oglądałem michalowice.pl i jestem pod wrażeniem strony i tego o czym opowiada, a zwłaszcza silnie przewijającej się nuty patriotycznej. Szkoda, że moja parafia nie ma takiego dokumentalisty jak Pan, bo wieńce dożynkowe mamy nie mniej strojne, do tego jeszcze straż z orkiestrą, a nikt tego nie dokumentuje.”

Prasę lokalną można i należy kontrolować, krytykować ale nie likwidować!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.