Facebook Google+ Twitter

Posłowie za odrzuceniem prezydenckiego weta

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-11 21:52

Połączone sejmowe komisje kultury i środków przekazu oraz infrastruktury opowiedziały się za odrzuceniem przez Sejm prezydenckiego weta do nowelizacji ustawy medialnej.

Wynik głosowania był do przewidzenia, uważa przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski. Dodaje, że w czasie procesu legislacyjnego jego zdanie na temat noweli się nie zmieniło. Ustawę uważa za fatalną. Jak mówi, niejasno dzieli ona kompetencje między urzędy, nie wspomina o nowych technologiach i cyfryzacji, a także spowoduje upolitycznienie mediów publicznych.

Także przewodnicząca komisji Iwona Śledzińska - Katarasińska nie była zaskoczona wynikiem głosowania członków komisji. Jak mówi, weto prezydenckie w tej sprawie to instrument czysto polityczny, a więc samo głosowanie także jest polityczne. Zdaniem przewodniczącej komisji z uzasadnienia weta wynika, iż ustawa jest dobra, a ona sama, choć nie jest prawnikiem, mogłaby polemizować z każdym argumentem.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Kruk ma jednak nadzieję, że choć dziś głosowano za odrzuceniem weta prezydenckiego, na posiedzeniu plenarnym Sejmu, posłowie zagłosują inaczej. Jak mówi nowelizacja ustawy w obecnym kształcie nie proponuje nic nowego w zamian za funkcjonujący system. Nowelę nazywa złym i niebezpiecznym dla całego rynku mediów rozwiązaniem.

Za odrzuceniem przez Sejm prezydenckiego weta do nowelizacji ustawy medialnej głosowało 28 posłów, przeciwko opowiedziało się 21, jeden wstrzymał się od głosu. Sejm opowie się tej sprawie prawdopodobnie jeszcze przed wakacjami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.