Facebook Google+ Twitter

Posłuchaj najzabawniejszych wypowiedzi polityków wg radiowej Trójki

  • Źródło: Echo Miasta
  • Data dodania: 2007-02-26 14:19

Jutro odbędzie się finał 11. konkursu "Srebrne usta", organizowanego przez radiową Trójkę. Nagrodę otrzyma autor najśmieszniejszej, najbardziej inteligentnej i niebanalnej wypowiedzi wygłoszonej na forum publicznym w minionym roku.

Podobnie jak w ubiegłych latach, kandydatami do nagrody są politycy. Wśród nich, między innymi Zyta Gilowska oświadczająca, że nigdy nie była księdzem, Wojciech Wierzejski za wypowiedź o Platformie w ogródku i jej przywitaniu z gąską oraz Jarosław Kaczyński zapewniający, że żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne.

W ubiegłym roku pierwsze miejsce przypadło Józefowi Zychowi, który prezentował Sejmowi swe zalety jako kandydat na marszałka Izby.
Dwa lata temu "srebrnoustym" okazał się Donald Tusk, który w barwny sposób usiłował z trybuny sejmowej skłonić wicepremiera Jerzego Hausnera do przeprosin ówczesnej posłanki PO Zyty Gilowskiej.

Rok wcześniej bezkonkurencyjna okazała się posłanka Samoobrony Renata Beger. Prawdziwą furorę wśród słuchaczy Trójki wzbudziła jej wypowiedź na temat jednego z liderów Platformy Obywatelskiej.

Konkurs na najbardziej oryginalną wypowiedź w 2002 wygrała także kobieta - obecna wicepremier, a wówczas posłanka Platformy Obywatelskiej Zyta Gilowska. W uszczypliwy sposób skomentowała wypowiedź ówczesnego szefa resortu finansów Grzegorza Kołodki.

Laureatem konkursu jest także m.in. Henryk Goryszewski - w 2001 otrzymał tytuł "srebrnoustego" za oryginalną krytykę rządu.

Zwycięzcami w poprzednich latach byli także między innymi: Lech Wałęsa, Jerzy Owsiak, Leszek Miller i Waldemar Pawlak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Opinia Galby uzasadniona. Lewicowcy to gbury i nudziarze

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.