Facebook Google+ Twitter

Posłuchaj nieznanego utwóru Michaela Jacksona

Portal plotkarski TMZ.com opublikował na swojej stronie nieznane nagranie z dorobku muzycznego Króla Popu. "A place with no name" może nie być jedynym nieznanym nagraniem Michaela Jacksona.http://www.flickr.com/photos/reportersphotos/3695124502/ / Fot. http://farm3.static.flickr.com/2643/3695124502_d40e36ab64.jpgMateriał ten to cover debiutanckiego singla zespołu America pod tytułem A horse with no name z 1972 r. Jest to najbardziej znany utwór folkowo-rockowej grupy z Wysp Brytyjskich. Króla Popu i zespół America łączy postać Jima Morey'a - obecnego menadżera grupy a w latach '80. i '90. ubiegłego wieku Michaela Jacksona. "Zespół był zaszczycony, że Michael przerobił ich piosenkę. Mają nadzieję, że teraz ten utwór będą mogli usłyszeć wszyscy fani Michaela" - mówił dla mediów menadżer.

Niestety nie ustalono kiedy utwór został nagrany. Z całą pewnością można powiedzieć, że nie został wybrany do odświeżenia przez przypadek. Tematem jego jest samotność, wyobcowanie, ucieczka od społeczeństwa. Te tematy nie były obce królowi muzyki pop choć był otoczony tak wieloma ludźmi. Bardzo wymowne są zwłaszcza ostatnie słowa piosenki: "Under the cities lies a heart made of ground/ But the humans will give no love" ("Pod miastami leży serce z ziemi/ Ale niewielu ludzi to obchodzi"). Jackson wielokrotnie w swoich tekstach, zwłaszcza późniejszych, zwracał uwagę na destrukcyjną działalność człowieka, prowadzącą do powolnej zagłady naszej planety.

Po jego śmierci media informowały nawet o 100 nieznanych utworach nagranych przez Jacksona, by zapewnić sobie zabezpieczenie finansowe. Czy to jeden z nich ? Nie wiadomo, ale jedno jest pewne - muzyka nigdy nie umrze....

Źródła:
dziennik.pl
TMZ.com
interia.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.