Facebook Google+ Twitter

Posłuchaj nowego albumu Radiohead już dziś!

Nie musisz czekać do 10 października, by zapoznać się z nowym albumem Radiohead "In Rainbows". Magazyn Rolling Stone przygotował specjalny pokaz klipów z najnowszymi piosenkami grupy, zarejestrowanych podczas różnych tras koncertowych.

Screen ze strony Rolling Stone / Fot. Piotr BalkusWystarczy wejść na stronę amerykańskiej gazety Rolling Stone. Po wysłuchaniu nowego materiału Radiohead, ma się wrażenie, że płyta "In Rainbows" jest w dorobku oxfordczyków jedną z łatwiejszych w odbiorze. To znaczy, że z przyjemnością sięgną po nią słuchacze o niewybrednych gustach muzycznych. A przez to płyta może osiągnąć komercyjny sukces.

W udostępnionych przez Rolling Stone utworach da się odnaleźć wiele odniesień nie tylko do poprzednich albumów zespołu, ale również innych twórców. W utworze "Go Slowly" można odnaleźć, jak zauważył zresztą recenzent Rolling Stone w opisie prezentowanych utworów, nawiązania do płyty "The Wall" Pink Floyd.

Słychać, że zespół wciąż się rozwija. Jednak nie powiedziałbym, że jest to przełomowa płyta, która - jak "OK Computer", czy "Amnesiac" - rzuci świat na kolana. Chociaż jest na "In Rainbows" kilka piosenek, które mogą wyznaczyć nową drogę zespołowi i muzyce w ogóle.

Na stronie amerykańskiej gazety muzycznej nie można obejrzeć jedynie klipów do trzech nagrań z "In Rainbows". I tylko one jeszcze pozostają zagadką. Przedstawione piosenki są dość zgrabne, prawie bez żadnych udziwnień. W kilku utworach usłyszymy energetyczne granie, a w reszcie spokojne, balladowe dźwięki. We wszystkich piosenkach rozpoznamy jednak to jedyne, niepowtarzalne, "radioheadowe" brzmienie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A na stronie http://www.inrainbows.com/ można zamówić album w wersji *.mp3 płacąc za niego ... ile się chce (plus 45 pensów). Pliki mają być gotowe do pobrania 10.10.2007. Chyba warto o tym przypominać, bo nie jest to standardowe podejście do dystrubucji muzyki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.