Facebook Google+ Twitter

Posłuchaj Projekt Tam Tam w Warszawie

W poniedziałkowy wieczór 18 grudnia, TR Warszawa zaprasza sympatyków muzyki czerpiącej z różnych kręgów kulturowych na koncert zespołu Projekt Tam Tam.

 

Projekt Tam Tam. Fot. z zasobów arch. TR WarszawaMiłośnikom jazzu zapewne znane są takie nazwiska, jak Piotr Jackson Wolski (założyciel zespołu Projekt Tam Tam, perkusista), Grzegorz Sorbian (gitara; do niedawna kierownik warszawsko-krakowskiej stacji Jazz Radio), Mamadou Diouf ( wokalista), Andrzej „Lalin” Kasprzyk (elektronika), Marcin „Odi” Odyniec (saksofon, flet).

Wszyscy występowali wcześniej z innymi formacjami (głównie jazzowymi), ale połączył ich wspólny pomysł na muzykę „z przesłaniem”. Teksty, śpiewane w języku polskim, francuskim, romskim i wolof (Diouf jest rodowitym Senegalczykiem),   mają znaczenie równorzędne z muzyką.

Skład zespołu, to prawdziwa mieszanka temperamentów i stylów. Tłem dla improwizacji scenicznych jest muzyka arabska, romska, latynoska, afrykańska i oczywiście polska. Trudno przypisać ich twórczość do jednego gatunku muzycznego; zresztą lider, Piotr Jackson Wolski, za zaletę grupy uznaje otwartość na różne formuły artystyczne. To, co grają  można nazwać muzyką folkową, etniczną, house, ale sporo w niej także jazzu. Jeżeli dołączyć wyraźnie słyszalne motywy muzyki klasycznej, to powstaje fantastyczna kompozycja. Warto poddać się muzyce, bo - jak mówią sami muzycy - artysta i słuchacz podążają w niej tam, gdzie chcą.


Koncert : Projekt Tam Tam
18 grudnia br.

godz. 20
TR Warszawa
ul. Marszałkowska 8

cena biletu: 25 zł

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.