Facebook Google+ Twitter

"Posmak Afryki" na wyciągnięcie ręki

Afryka przychodzi do Krakowa. 18 marca możecie poznać Czarny Ląd, nie wyjeżdżając z Polski. Imprezę organizuje Klub Kazimierz i Stowarzyszenie Polska Sahara. Ma ona przybliżyć mieszkańcom Krakowa bogactwo kultury afrykańskiej.

Plakat reklamujący imprezę. / Fot. Piotr JaguśWydarzeniem numer jeden wieczoru będzie występ Grupy Tamtamitutu. Ci pasjonaci omijający szerokim łukiem komercyjne przedsięwzięcia, stanowią synonim wolności, kreacji i nieograniczonych możliwości. Przedstawią oni swój układ, składający się z bębnów, tańca afro- orientalnego, body-paintingu i ognia. Historię opowiedzą poprzez użycie najprostszych narzędzi- ciała, koloru, farby, patyka a nawet kamienia. Głównym środkiem komunikacji będzie taniec i śpiew.

Każde spotkanie z Tamtamitutu jest wyjątkowe, ze względu na ciągłą innowacyjność i skłonność do eksperymentowania. Możemy się spodziewać, iż podczas ich występu trafimy do zupełnie innego świata pozbawionego wszelkich trosk i problemów.

Kolejnym punktem programu będzie wystawa zdjęć Marii Dworak zatytułowana: Spojrzenie na Afrykę: Gwinea Bissau, Senegal, Mali, Burkina Faso, Gambia. Ta wolontariuszka jednej z organizacji humanitarnych, pomagając ludziom na Czarnym Lądzie, robiła również zdjęcia. Podczas wernisażu podzieli się z publicznością wrażeniami z licznych podróży. Fotografie które zrobiła przybliżą nam kulturę i sztukę afrykańską. Pokażą ludzkie emocje, a także przepiękne bezkresne pejzaże.

Ponadto będziemy mieli okazję obejrzeć film dokumentalny Romana Tekieli pt. Bazylika Mariacka po afrykańsku, zaś Filip Kitundu (AKoN UJ) przedstawi plany i perspektywy organizacji IV Festiwalu Afrykańskiego w Krakowie.

Dodatkowo na uczestników czeka degustacja potraw i napojów afrykańskich, targ afrykański oraz pokaz body paintingu.

Impreza odbędzie się 18 marca w Klubie Kazimierz na ul. Krakowskiej 13 w Krakowie. Początek o godzinie 19. Bilety w cenie 10 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.