Facebook Google+ Twitter

Pośmiertne odznaczenie dla Andrzeja Struja

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-10 13:05

Podkomisarz Andrzej Struj został pośmiertnie odznaczony Policyjną Odznaką Zasługi imienia majora Jana Piwnika "Ponurego". Zdzisław Rachtan podkreślił, że Andrzej Struj jest symbolem bohaterskiej postawy policjanta, a dzięki medalowi pamięć o tym, co zrobił będzie silniejsza.

Odznaczenie w jego imieniu odebrali: rodzina, koledzy policjanci i komendant stołecznej policji Adam Mularz. Komendant Mularz powiedział, że dla policji wielkim uznaniem jest uhonorowanie policjanta odznaczeniem nadawanym przez środowisko żołnierzy Armii Krajowej. -My również na co dzień jesteśmy jak na froncie. To jest pośmiertne dostrzeżenie tej pracy Andrzeja Struja - powiedział Mularz. Odbierając odznaczenie ojciec policjanta - Józef Struj zapewnił, że znajdzie ono w domu zmarłego honorowe miejsce wśród innych pamiątek po synu.

Przełożony policjanta - Bogdan Krzyszczak powiedział, że w podobnych okolicznościach jak Andrzej Struj mógł zginąć każdy inny policjant, który podjął interwencję. Zaznaczył, że Struj nie spodziewał się takiej agresji, a napastników potraktował jak młodocianych chuliganów. Wspominał, że dla niego służba w policji była pasją i żył nią całą dobę. Miesiąc temu na warszawskiej Woli Andrzej Struj został zamordowany przez nastolatków, których próbował powstrzymać przed demolowaniem przystanku tramwajowego. 42-letni funkcjonariusz był wtedy na urlopie.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jeszcze raz brawa dla bohaterskiego policjanta.

PS polecam stronę akcji antyJP: http://www.antyjp.nx-7.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.