Facebook Google+ Twitter

Pośmiertne odznaczenie dla zmarłego senatora

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński nadał pośmiertnie Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski Andrzejowi Mazurkiewiczowi.

Senator Mazurkiewicz odznaczony został za wybitne zasługi dla Polski, a w szczególności dla przemian demokratycznych i wolnej Polski oraz za działalność państwową i publiczną.

Andrzej Tadeusz Mazurkiewicz zmarł w piątek w podwarszawskim Aninie. Cierpiał na schorzenia związane z aortą. W czwartek został przewieziony z Jarosławia do Anina, gdzie przeprowadzona została operacja. Zabieg się udał, ale Mazurkiewicza nie udało się wybudzić z narkozy.

Senator miał 44 lata, był z zawodu prawnikiem, ukończył Wydział Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Od 1981 r. należał do Konfederacji Polski Niepodległej, aż do zakończenia działalności tego ugrupowania.
W latach 1982-1989 był wielokrotnie aresztowany i represjonowany za działalność w strukturach Konfederacji Polski Niepodległej i podziemnej "Solidarności". Był posłem na Sejm w latach 1991-93. Pełnił też funkcję wiceburmistrza Jarosławia (1994-97). Pierwszy raz senatorem został w 1997 r. Następnie tę funkcję pełnił w latach 2005-2007 i w obecnej kadencji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.