Facebook Google+ Twitter

Pośmiertnik - pamiętnik, który zostanie ujawniony po śmierci

Pośmiertnik.pl to multimedialny pamiętnik internauty, który może zapisywać swoje ukryte myśli, wspomnienia, zdjęcia i filmy. Jednak wszystko to zostanie ujawnione dopiero po jego śmierci. Czy w Polsce serwis zostanie odebrany negatywnie?

 / Fot. posmiertnie.pl Wyobraźmy sobie, że umiera jakiś człowiek, jego współpracownicy tracą dostęp do ważnych plików, a rodzina do informacji o kontach bankowych. By zapobiec takim przypadkom powstał serwis Pośmiertnik.pl, odpowiednik takich serwisów jak Deathswitch czy Slightly Morbid.

Zapytacie pewnie jak to działa. Internauta musi najpierw utworzyć konto, a następnie listę kontaktów. Użytkownik konta musi dodać przynajmniej jednego informatora, który przekaże portalowi wiadomość o jego śmierci. Dzięki temu wszystkie przygotowane przez zmarłą osobę wiadomości zostaną wysłane do osób z listy kontaktów.

W Chinach czy USA serwisy tego typu są coraz popularniejsze. Czy w naszym kraju serwis zagości na stałe? Pożyjemy, zobaczymy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Fajny pomysł, choć tajności to nie musi mieć x].
Mam zamiar kupić niezapisaną książkę i ją wypełniać w ciągu życia. Wolę taki klimat;).

Co do końcowego pytania - osobiście wydaje mi się, że znajdzie jakieś grono osób zainteresowanych, ale furory nie zrobi. Chyba że nagle otworzy ludzi na myśl o śmierci...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli juz - to po otwarciu dokumentu rodzina i tak poleci w sądzie resztki dzielić, a w dodatku wpisy w posmiertniku bedą dodatkowym argumentem, że miał źle/dobrze w głowie.

Ileż dodatkowej uciechy! :)

Zgadzam sie z Ankaz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za swietna informacje a dodatkowo za przekonanie mnie, ze to jakaś kolejna społecznosciowa paranoja.
Jakaz firma pozwolilaby sobie, aby jej administrator nie mogl dostac sie do plkow uzytkownika po nie tylko jego smierci ale takze zwolnieniu. Zmarlemu, ktory za zycia nie zabdalby o prawo rodziny do dostepu do konta bankowego czy innych tego typu danych, zadnen serwis nie pomoze, bo pewnie rodziny to taki zmarly nie mial, a jezlie to tylko z nazwy
Pomysyl, aby zostawic na takim serwisie neipochelebne uwagi na temat swojego aktualnego szefa czy inne obelgi do jeszcze zyjacych, czynilby taki serwis skierowany do "dzieci neostrady" czy osobnikow na poziomie "Onetowcyh komentatorow".
W moim przekonaniu, czlowiek zamierzajacy zostawic w takim serwisie listy posmiertne w postaci steku obelg, zasluguje na zyczenie mu, aby w tym serwisie jak najkrocej to konto mogl utrzymac.
Pozostawianie po sobie jakis sekretnych notatek czy pamietnikow moze i jest sluszne jednak prowadzenie ich w kazdym serwisie naraza piszacego na ich ujawnienie bynajmniej nie po smierci tworcy a po zgonie oprogramowania obslugujacego taki serwis. O celowym przejeciu takich zapiskow w wyniku dzialania przestepczego nie zapominajac.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawe. + dla Ciebie i wielkie dzięki za informację - piszę pracę magisterską związaną z tym tematem, na pewno to wykorzystam! Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.03.2009 20:31

Zapominam o łapce. +.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.03.2009 20:30

Na 100% w Polsce się przyjmie. Wszyscy którzy nie mają odwagi powiedzieć szefowi, że jest świnią, zapiszą mu to w testamencie. Pośmiertniku ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.