Facebook Google+ Twitter

Pospieszalskiemu jest bliżej do PiS niż do TVP Info

Znowu Jan Pospieszalski był odkrywcą historycznych rewelacji. Do audycji zaprosił reżysera, który przydźwigał do telewizji niesamowicie ciężki gatunkowo materiał: zawarte na piśmie i w filmie oskarżenie wymierzone w prof. Bronisława Geremka.

Redaktor Jan Pospieszalski, pogłębiając i odkrywając tajniki z polskiej historii najnowszej - wszystko wie najlepiej. Przez ponad 2 lata w Telewizji Publicznej wtłaczał ludziom do głowy sprawy polityczne i kościelne tak, jakby nikt nie żył na tym świecie i nie znał bieżących czy nieodległych wydarzeń. Siał propagandę zła, dla dobra i potrzeb PiS, tak wielką i szkaradną, że w końcu doigrał się eksmisji z publicznej misji w TVP. Wkrótce wyjednał sobie, za sprawą czyichś pleców, ponowne wejście do TVP. Wszedł tym razem do TVP Info. I choć zaczął stawiać zaledwie pierwsze kroki w podobnej roli jak wcześniej, już zdobył sobie tyleż niepochlebne, co i bulwersujące oceny prowadzącego audycję autorską. Tym razem znowu pokazał, że wie lepiej. A ludzie słyszą w audycji radiowej "Trójce", że "Dzieci wiedzą lepiej".

Zacznijmy po kolei. Otóż 8 grudnia 2011 r., w telewizyjnej audycji w TVP Info - "Jan Pospieszalski: Bliżej" o 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, pokazano dokument, który miał dowodzić, że nieżyjący od 2008 r. prof. Bronisław Geremek, jesienią 1981 r. "zdradził Solidarność". Eksperci stwierdzili, że audycja ta naruszyła nie tylko "zasady rzetelności dziennikarskiej, lecz także reguły zwykłej ludzkiej przyzwoitości". Była obrzydliwą satyrą, której ostrze wymierzono w konkretny, lecz fałszywy cel.

A więc znowu Jan Pospieszalski był odkrywcą historycznych rewelacji. Tak, to prawda. Pierwotnym odkrywcą był reżyser Grzegorz Braun, który przydźwigał do telewizji niesamowicie ciężki gatunkowo materiał. Reżysera zaprosił do studia TVP Info red. Pospieszalski. Reżyser przyszedł chętnie. Miał już na koncie podobne doświadczenie z rewelacyjnym odkryciem. Blisko pół roku temu, na spotkaniu ze studentami w lubelskim KUL-u powiedział, że zmarły abp Józef Życiński - był "agentem, kłamcą i łajdakiem". Tym razem, aby wszystko było jasne, jak niebo z piorunami w ciemną noc, Jan Pospieszalski zaprezentował fragment filmu reżysera Brauna, który pokazuje tajną depeszę ambasadora NRD czyli w języku redaktora, komunistycznych Niemiec.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Zygmunt Radomski
  • Zygmunt Radomski
  • 15.03.2012 15:04

Ja się niczemu nie dziwię, bo jeśli się dobrze przyjrzeć i dopuścić do siebie wolne i niezależne myśli bez żadnego uprzedzenia i opinii ludzi z wypaczonym światopoglądem, to dojdziemy do prostego wniosku i przekonania, że w dzisiejszym świecie prawda jest towarem reglamentowanym.
Dziś trudno jest odwoływać się do prawdy, tak jak do obowiązujących ustaw, ich przepisów, czy nawet konstytucji.
Obecnie króluje era zakłamania. Największy posłuch zyskuje
kłamstwo. Kłamstwo rządzi w urzędach już na szczeblu gminy,
w administracji i prawie we wszystkich dziedzinach życia naszych czasów. Kto kłamie, oszukuje i wspiera kłamstwo, tzn.
że jest skorumpowany, a korupcja daje dobry start do bogatego życia. Jeśli nie wytępi się kłamstwa, nie wytępi się kwitnącej korupcji. taka jest definicja obecnego życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nowak Janusz
  • Nowak Janusz
  • 09.02.2012 23:42

Podzielam wypowiedz,któregoś z przedmówców, niema takich redaktorów jak Pospieszalski,dzięki wielkie temu człowiekowi że odkrywa bandyckie oblicze obecnych polityków z PO.Trudno uwierzyć że po upublicznieniu manipulacji uczonej Kopacz po powrocie ze Smoleńska,jak ktoś taki może być marszałkiem Polskiego Sejmu,za komuny ci bandyci wszystko wysyłali na wschód, teraz PO w drugą stronę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Z.Bieniecki
  • Z.Bieniecki
  • 16.12.2011 22:06

Panie Miroslawie. Taki piekny dzien. W sam raz by poczytac ksiazke, obejrzec jakis film dokumentalny, wyjsc na spacer, do kina. Spotkac sie z przyjaciolmi. A pan nic tylko siedzisz i trujesz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Arkadiusz Gębka Dzisiaj 19:16

Jeśli oswiadczenia sowieckiego politruka Cioska są dla kogokolwiek emanacją prawdy - szczerze współczuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli "doniesienia" enerdowskiego politruka są dla kogokolwiek emanacją prawdy - szczerze współczuję.
Jeśli tej jakości rewelacje są kanwą misyjnej, publicznej audycji - gwałtownie protestuję.
Jeśli ta "audycja" terminowo koordynuje z "rozmową Klichów" i Kaczyńskiego tańcem z Gwiazdami - chce mi się śmiać...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro to jest tekst w "Trzech Groszach" w podkategorii "Opinie", to ma prawo wyrażać prywatne zdanie autora, czyli wszystko jest na swoim miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Autorze, Cytuje: "Stanisław Ciosek, poproszony przez TVP o wyjaśnienie, nazwał twierdzenia ambasadora NRD "śmieciem". "Gdyby profesor Geremek mówił mi wtedy takie rzeczy, nie trzeba by wprowadzać stanu wojennego, bo można by się porozumieć" - wyjaśnił spokojnym tonem. Przypomniał jednocześnie, że dokument w tej sprawie jest znany od lat i nie ma on potwierdzenia w innych materiałach źródłowych."
==============================

Dokument nie zostal zakwestionowany przez wiele lat przez zadnego historyka. Zaklamywanie autentycznosci tego dokumentu, podobnie jak zaklamywanie mordu katynskiego, przez tych samych ludzi Moskwy jest tylko dowodem ich charakterystycznych metod dzialania. Z drugiej strony obrona Jaruzelskiego, Kiszczaka, Cioska & CO, tych "wiarygodnych ludzi honoru" i ich totumfackich Geremka, Bartoszewskiego, Michnika & CO swiadczy nie tylko o Panu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
JW@
  • JW@
  • 16.12.2011 16:49

Dzisiaj jest mnóstwo Pismaków - ale prawdziwych dziennikarzy takich jak Jan Pospieszalski jest nie wielu mówiących prawdę w mediach.

Tu na W24 jest też kilku prawdziwych patriotów którzy nie boją się pisać prawdę : Robert Ramark ,Jerzy Konopka ,Magda Wieczorek, Radosław Kowalski ,Roman Kożmiński,Mirosław Kraszewski ,Jan Poniatowski i kilku innych ,takich nam trzeba ..... nie klakierów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Autor się nie poPISał. Tekst mało wiarygodny nadający się do Hyde Parku. Zero argumentów tylko czysta wrogość do bohatera artykułu. Jako równowagę może warto by napisać o prorządowych dziennikarzach telewizyjnych np. Durczok,Lis, Pochanke itd itd. Całe media komercyjne pieją dla PO ale tylko Pośpieszalski w fatalnych godzinach nadawany i do tego na mało oglądanej TVP-Info jest wrogiem publicznym. Dlaczego? Bo ma odwagę i jest gotów stracić pracę ale nie sprzeniewierżyć się swoim poglądom i Prawdzie. NA TO NIE STAĆ innych dziennikarzy i mamy taką papkę zamiast prawdziwego dziennikarstwa

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Witkowki
  • Jerzy Witkowki
  • 16.12.2011 15:43

Jesli to nieprawda co mowi Pospieszalski to gdzie sa jakies dowody/argumenty?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.