Facebook Google+ Twitter

Pospolite ruszenie ludzkich serc na rzecz chorych dzieci

W całym kraju trwają przygotowania do XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie inaczej jest w Czarnem. Lokalne sztaby prześcigają się w pomysłach uatrakcyjnienia zbiórki pieniędzy dla dzieci z chorobami onkologicznymi.

Plakat WOŚP / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoPrzejażdżki wozem strażackim i sprzętem wojskowym, rolniczym, słodkie przekąski, niezliczone ilości ciasta, gofrów, litry kawy i herbaty, kiełbasa z grilla, czerwony barszczyk, pierogi, pieczony prosiak i dzik, strzelanie z wiatrówki, pomiar cukru i ciśnienia, kiermasze, licytacje, loterie fantowe, prezentacje zespołów artystycznych i niezapomniane światełko do nieba, to tylko nieliczne z atrakcji zapowiadanych na XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Czarnem. Ta niespełna 10-tysięczna gmina w powiecie człuchowskim już po raz 8 uczestniczy w akcji fundacji Jurka Owsiaka.

Statystyki poprzedniego XVII Finału w Czarnem są imponujące: w akcji uczestniczyło 60 wolontariuszy, 131 osób było bezpośrednio zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie ubiegłorocznego finału, na scenie wystąpiło wielu solistów i liczne zespoły, 87 podmiotów gospodarczych, instytucji, organizacji, stowarzyszeń i osób prywatnych wspomogło rzeczowo lub finansowo wielki finał w Czarnem.

Udało się zebrać niebagatelną kwotę ponad 26 tysięcy złotych. Tegoroczny finał w Czarnem także zapowiada się obiecująco, a wszystko zaczyna się w niedzielę 10 stycznia już o godzinie 13 w sali widowiskowej Czarneńskiego Centrum Kultury przy ulicy Kolejowej 14.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Już się nie mogę doczekać tego polskiego karnawału. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.