Facebook Google+ Twitter

Pospolite Ruszenie Szlachty uczy gimnazjalistów DEMOkracji

Jak to możliwe? Stowarzyszenie Pospolite Ruszenie Szlachty Ziemi Krakowskiej poprzez Projekt DEMOkracja pragnie zachęcić uczniów gimnazjum do korzystania ze swych praw wyborczych oraz świadomego głosowania w przyszłości.

Stowarzyszenie dzięki wsparciu Funduszu Szwajcarskiego postanowiło zmierzyć się z problemem niskiej świadomości politycznej oraz frekwencji wyborczej wśród młodych ludzi z gmin Małopolski.

A zachęca do udziału w wyborach opierając się na historii, odwołując się do dawnych sejmików oraz historii Rzeczypospolitej. W ten sposób stowarzyszenie pragnie uświadomić młodych ludzi z klas III gimnazjum, że uczestnictwo w życiu politycznym regionu jest bardzo ważne.

Pomysł prowadzenia interaktywnych lekcji demokracji opartych o LARPy (rodzaj gry, zabawy w teatr, dramę) pozwala młodym uczniom wcielić się w rolę XVII-wiecznej szlachty, która na sejmiku radzi o ważnych i istotnych problemach. Najlepsi uczniowie z każdej klasy przechodzą do kolejnych etapów, aż do wielkiego finału, który odbędzie się w Krakowie.

Każde spotkanie opisywane jest w internetowym blogu-pamiętniku, który także zawiera materiały pomocne do przeprowadzenia LARPów przez innych zainteresowanych tym sposobem uczenia.

Co więcej Stowarzyszenie wydało edukacyjną grę karcianą o nazwie „Konsensus”, której akcja umiejscowiona jest w świecie fantasy – Republice Wielorasowej, która musi zmierzyć się z rozlicznymi problemami. Gra w sposób zabawny, z przymrużeniem oka, pokazuje zasady działania współczesnego sejmu.

W projekcie uczestniczą szkoły z gmin w Gorlicach, Żabnie, Czarnym Dunajcu, Szaflarach, Czernichowie, Budzowie, Zembrzycach, Jordanowie, Szczurowej i Borzęcinie.

Zachęcamy do odwiedzin strony internetowej projektu: www.projektdemokracja.pl
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.