Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

34051 miejsce

Posprzątaj i zarób na wakacje

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-01 22:11

Posprzątaj i zarób na wypoczynek. W Sopocie kolejny raz rozpoczyna się akcja "Wakacje za własne pieniądze". Adresowana jest do lokalnych organizacji, które skupiają dzieci i młodzież - w wieku od 10 do 25 lat.

Każda organizacja dostaje do sprzątnięcia wyznaczony teren w mieście i za wykonaną pracę odbiera ynagrodzenie, które może przeznaczyć na letni wypoczynek. Magda Jachim z sopockiego magistratu mówi, że w ubiegłym roku w akcji wzięło udział ponad 600 młodych ludzi z 26-ciu organizacji.

Organizatorka opowiada, że gdy akcja ruszała w 2002 roku pierwszy raz, była pomyślana jako działanie jednorazowe, na jeden weekend. Okazało się jednak, że zainteresowanie jest bardzo duże i teraz młodzież ma czas na sprzątanie miasta od 5 maja do15 czerwca. Będą sprzątać tereny zielona na granicy z lasem oraz małe tereny zielone w centrum miasta, które Straż Miejska zgłasza jako zaniedbane.

Miasto zapewnia worki na odpady oraz wywóz śmieci, ale o narzędzia i organizację pracy młodzi ludzie muszą zadbać sami. W tym roku na akcję "Wakacje za własne pieniądze" Sopot przeznaczy 60 tysięcy. Organizacje mogą zgłaszać się do Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.