Facebook Google+ Twitter

"Posprzątane" - premiera tragifarsy w reż. Mariusza Grzegorzka

W piątek i sobotę, 3 i 4 lutego w Teatrze im. Jaracza w Łodzi będzie mieć miejsce premiera najnowszego spektaklu w reżyserii Mariusza Grzegorzka.

 / Fot. mat. organizatoraMariusz Grzegorzek, absolwent wydziału reżyserii PWSFTviT w Łodzi, zmierzy się z tragifarsą "Posprzątane", autorstwa amerykańskiej dramatopisarki Sarah Ruhl, której to dzieła tłumaczono na wiele języków, m.in. hiszpański, niemiecki, polski, rosyjski, koreański i arabski.

Sztuka "Posprzątane", która znalazła się w finale Nagrody Pulitzera, to metafizyczna opowieść o śmierci. Główna bohaterka sztuki, Lane, jest z zawodu lekarką. Spełniając swoje pragnienia (potrzebę utrzymania porządku w domowych pieleszach), zmusza ona swoich najbliższych do funkcjonowania według precyzyjnie określonych zasad. Siostra Lane - Virginia potajemnie sprząta mieszkanie lekarki, sprzątaczka Matilde natomiast nie lubi sprzątać (oryginalny pomysł!), bo wpada wtedy w depresję.

"Posprzątane" to opowieść nie tylko o sprzątaniu i czyhającej za rogiem śmierci, ale również pokazanie radości, tańca, drobnych przyjemności, prawdziwej miłości.

W sztuce zobaczymy znakomitą obsadę: Marietę Żukowską, Justynę Żukowską, Gabrielę Muskała, Agnieszkę Kowalską, Mariusza Witkowskiego, a także Sylwię Pycio i Kacpra Górczaka.

Premiera: 3.02.2012 r. godz. 19 w Teatrze im. Jaracza w Łodzi

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.