Facebook Google+ Twitter

Pośrednicy bez licencji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-14 08:01

Rząd proponuje, by w sprzedaży nieruchomości mógł pomagać każdy, jeśli posiada odpowiednią polisę. Przygotowywany przez resort gospodarki projekt ustawy o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców znosi licencje zawodowe pośredników w obrocie nieruchomościami.

Osoby, które chciałyby zająć się pośrednictwem, będą musiały posiadać tylko polisę ubezpieczeniową odpowiedzialności cywilnej - OC. Jej minimalną wysokość ma określić odpowiednie rozporządzenie.

W dodatku - pisze "Rzeczpospolita" - pośredniczyć w transakcjach będą mogły również osoby bez OC, ale działające pod nadzorem ubezpieczonego przedsiębiorcy. Gazeta podkreśla, że jest to duże ułatwienie dla przyszłych pośredników, bo dziś by wykonywać ten zawód, trzeba legitymować się odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem oraz nie być karanym.

Według rządu brak obowiązkowych licencji na pewno doprowadzi do wzrostu konkurencji na rynku. Pośrednicy z kolei twierdzą, że zniesienie licencji i dopuszczenie do transakcji nieprzygotowanych osób zwiększy ryzyko tych transakcji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.