Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25428 miejsce

Postanowienia noworoczne

Początek roku często jest terminem wyznaczania nowych priorytetów. To dla wielu ludzi okres zmian. Miejmy nadzieję, że pozytywnych.

Nowy rok dla wielu jest okresem metamorfozy. To czas tworzenia nowych postanowień, w których w zależności od siły psychiki, trwa się dłużej lub krócej.

Często potrzeba odpowiedniego wsparcia najbliższych osób, lecz jest to funkcja opcjonalna, uzależniona od charakteru danego człowieka. Jedni walczą sami, inni potrzebują pozytywnego dopingu. Dodatkowych baterii, które działają niczym produkt kolekcjonerski z najwyższej półki.

Noworoczne wyzwania mogą być bardziej ambitne lub troszkę mniej. Zaczynając od popularnego rzucania papierosów, poprzez pozbycie się zbędnych kilogramów, kończąc na nauczeniu się gry na gitarze. Od wyznaczonego punktu docelowego, ważniejsza jest tylko chęć zmienienia własnego życia. To właśnie dążenie do uzyskania doskonałości, często nadaje sens istnienia. Czym byłoby życie pozbawione marzeń oraz takie, w którym brakuje prób ich realizacji?

Pokonując bariery w walce o własne aspiracje, przede wszystkim trzeba poświęcić czas na moment refleksji. Warto zastanowić się czy marzenia, o które tak walczymy, są naszymi pragnieniami.

Często, podążając w tłumie, postępuje się zgodnie z nim, by nie zostać wykluczonym ze społeczności. Poprzez owe zachowanie zapomina się często o własnych najskrytszych zamierzeniach.

Tym samym, realizuje się cele większości. Niestety, nierzadko również, wstępujemy na drogę wybraną dla nas przez rodziców. Stajemy się takimi, jakimi oni chcą. To w pewnym rodzaju morderstwo indywidualnej jednostki. Gorszy od przelewania niespełnionych ambicji rodzica na dziecko, jest tylko brak siły na przeciwstawienie się owej praktyce. W życiu należy podążać ścieżką, w której będziemy ustawiać sobie własne szczeble, aż do uzyskania perfekcji. Do ideału, który będzie tym naszym wymarzonym.

Przemyślmy również fakt, czy kalendarz ma dyktować, kiedy postanawia się zmienić życie na lepsze. Czy magiczna data pierwszego stycznia ma coś takiego w sobie. Może jednak warto dokonywać zmian sukcesywnie, przez okrągły rok. Bez względu na panującą datę. Szczęśliwi przecież czasu nie liczą.

Siły w pokonywaniu trudności. Energii w dążeniu do celu. Mądrych decyzji i owocnych działań. Przyjaźni, miłości oraz pięknych chwil w całym nowym roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.