Facebook Google+ Twitter

Postaw na pracę - Zarządzanie Zespołem Różnorodnym

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-04-07 12:30

W jaki sposób pracodawcy mogą zarządzać zespołem różnorodnym, w skład którego wchodzą osoby z niepełnosprawnością? Jak wykorzystać korzyści płynące z zarządzania różnorodnością? Odpowiedzi na te pytania będzie można poznać już 9 kwietnia.

W jaki sposób pracodawcy mogą zarządzać zespołem różnorodnym, w skład którego wchodzą osoby z niepełnosprawnością oraz jak wykorzystać korzyści płynące z zarządzania różnorodnością?
Odpowiedzi na te pytania będzie można poznać już 9 kwietnia 2014 roku w Gdańsku podczas spotkania z pracodawcami, pt. „Postaw na pracę – Zarządzanie zespołem różnorodnym”, organizowanego przez Fundację Aktywizacja.
9 kwietnia 2014 r. w Biurowcu „Starter” w Gdańsku odbędzie się spotkanie z pracodawcami „Postaw na pracę – Zarządzanie zespołem różnorodnym”. Celem spotkania jest promocja zatrudniania osób niepełnosprawnych oraz zarządzania zespołem różnorodnym.
W trakcie spotkania, organizatorzy, poprzez prezentację dobrych praktyk, chcą wskazać na korzyści wynikające z zarządzania różnorodnością oraz zainspirować pracodawców do tworzenia zespołów pracowniczych, które wzmacniane będą poprzez potencjał osób niepełnosprawnych.
Wydarzenie organizowane jest w ramach ogólnopolskiego projektu Wsparcie środowiska osób niepełnosprawnych z terenów wiejskich i małomiasteczkowych, realizowanego przez Fundację Aktywizacja w partnerstwie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Będzie to jedno z cyklu 50 spotkań z pracodawcami, które odbędą się na terenie całej Polski. Ich celem jest promowanie i wzmacnianie pozytywnego wizerunku osób z niepełnosprawnością jako wartościowych i dobrze wykwalifikowanych pracowników.
Projekt został objęty patronatem honorowym Rzecznika Praw Obywatelskich, Ireny Lipowicz. Patronat nad spotkaniami w województwie pomorskim objął Marszałek Województwa Pomorskiego, pan Mieczysław Struk. Patronami medialnymi cyklu spotkań z pracodawcami są społecznościowy serwis informacyjny Wiadomości24.pl, Portal Samorządowy.pl, Portal Wrota Pomorza, Portal Odpowiedzialny Biznes, Gazeta Sołecka oraz Radio Gdańsk .
Fundacja Aktywizacja (dawniej Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo) od ponad 20 lat zajmuje się edukacją i aktywizacją zawodową osób niepełnosprawnych. Powstała z inicjatywy środowiska matematyków i informatyków związanych z Polską Akademią Nauk oraz Polskim Towarzystwem Informatycznym. Stąd wywodziła się jej pierwotna nazwa oraz stosowanie nowoczesnych technologii w edukacji osób z niepełnosprawnością. Dziś Fundacja pomaga osobom ze wszystkimi rodzajami i stopniami niepełnosprawności, niezależnie od ich profilu zawodowego, a z jej wsparcia korzysta wiele osób z całej Polski. Fundacja prowadzi Agencję Zatrudnienia, a także Agencję Doradztwa Personalnego.
(Magdalena Śliwińska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.