Facebook Google+ Twitter

Postaw na sport i szpinak

Co się dzieje z naszym organizmem kiedy uprawiamy sport lub jemy szpinak? Jak zdrowiej, a tym samym dłużej żyć, zachowując dobrą kondycję i młody wygląd? Jak uczynić nasze ciało najlepszym miejscem do życia?

Plakat wystawy "Żyj zdrowo! Sport i szpinak" / Fot. screenNa te wszystkie pytania odpowiedź znajdziemy na wystawie realizowanej przez Agencję Kontakt.
Były już Mózg - eksperyment i zabawa (2005), Odkrywanie czasu (2006), Communico ergo sum (2006-2007) czy Zabawy z Einsteinem (2007-2008). Teraz przyszedł czas na "Żyj Zdrowo! Sport i Szpinak". Właśnie taki tytuł nosi wystawa, którą możemy nie tylko zobaczyć , ale też wziąć w niej aktywny udział w Pałacu Kultury i Nauki do 30 września.

Ekspozycja jest podzielona na trzy części: żyj zdrowo, sport i szpinak. Uczy zwiedzających czym jest zdrowy tryb życia. Możemy dowiedzieć się z niej czemu służy kontrola ciśnienia krwi, z czego zbudowane są mięśnie, jak dużo poszczególnych składników powinno mieć jedzenie, aby zapewnić organizmowi odpowiedni zapas energii, czy jak w prosty sposób ćwiczyć swoją kondycję, szybkość i sprawność, aby zachować zdrowie i dobre samopoczucie.

W części Park mamy możliwość wziąć udział w grach i zabawach zachęcających do ćwiczeń fizycznych. W tym sektorze możemy sprawdzić swoje mięśnie brzucha i pleców za pomocą pasa neoprenowego, wspinać się po się po ściance, będącej wielką konstrukcją nachyloną pod różnymi kątami, sprawdzić swoją równowagę na rowerowej karuzeli, skakać przez sznura kręconego przez „sympatyczne” maszyny, czy zagrać w całkiem nowe gry w klasy.

Ta część wystawy ma za zadanie pokazać gotowość organizmu do wysiłku i czas reakcji ciała na komunikat wysłany z mózgu dając również wiele pomysłów na aktywny wypoczynek.

Kontrola ciała

W czasie zwiedzania tego segmentu mamy możliwość sprawdzić swoją kondycję. Poszczególne stanowiska pokażą, czemu służy kontrola ciśnienia krwi oraz czym jest wskaźnik BMI. Specjalny fotel wyposażony w miernik siły określi potencjał mięśni nóg, a nowoczesna „waga” wskaże procentową zawartość tłuszczu w ciele każdego zwiedzającego.

W tej części znajdziemy kolorowe wykresy i tabele, które w przystępny sposób interpretują indywidualne wyniki, zwracając uwagę na wszelkie nieprawidłowości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nawiązując do tytułu:
- sport - tak
- szpinak - nie :)


(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Faktycznie Twój artykuł zachęca do pójścia na tą wystawę:)

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Wybieram się na tę wystawę już od kilku tygodni :)) Rewelacja, Twój artykuł narobił mi jeszcze większej ochoty na wypróbowanie tych pomysłowych urządzeń

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.