Facebook Google+ Twitter

Postawa kibiców na Euro 2008 - wspólna sprawa Kijowa i Warszawy

Apelujemy do kibiców, aby pamiętali o swojej szczególnej roli. Każdy z nich jest teraz ambasadorem turnieju finałowego w 2012 roku. I pamiętajmy, że jesteśmy twarzą duetu Polska-Ukraina w tym finale.

Pilnujemy Euro 2012 i przyjaciele / Fot. Andrzej BarabaszMistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2008 w Austrii i Szwajcarii już się rozpoczęły. To wydarzenie ma dla nas Polaków istotne znaczenie historyczne, jest to pierwszy występ naszej drużyny w finale. Jednocześnie są to ostatnie mistrzostwa przed tymi, które rozgrywać się będą na boiskach Polski i Ukrainy. Będziemy przeżywać rozgrywki, ale powinniśmy też przyglądać się organizacyjnej machinie, która za nimi stoi. Nie zapominajmy o tym.

Apelujemy do kibiców, by pamiętali o swojej szczególnej roli. Każdy z nich jest teraz ambasadorem turnieju finałowego w 2012 roku. Bądźmy dumni z Polskiej reprezentacji i jej gry na Euro 2008. I pamiętajmy, że jesteśmy twarzą duetu Polska-Ukraina w tym finale. Pokażmy Europie preludium turnieju Euro 2012, turnieju jakiego nasza część Europy jeszcze nie miała. Zachwyćmy wszystkich.

Dopingujmy Polakom z zaangażowaniem, ale pamiętając o szacunku dla przeciwników. Niech kibice „grają fair play". Bądźmy 12 zawodnikiem reprezentacji.

Chcemy by te mistrzostwa były dla nas niezapomniane. Życzymy sobie i Wam, by przypominały ziszczony, grecki sen z 2004 roku. Ale to nie sen, już w 2012 roku Euro zagości w Polsce i na Ukrainie.

Z wyrazami szacunku
„Pilnujemy Euro 2012"

Anna Giza-Poleszczuk
Aleksandra Gołdys
Anna Kuczyńska
Maciej Melon
Wioletta Orzechowska
Wojciech Przybylski
Aleksander Z. Zioło

"Pilnujemy Euro 2012" to społeczny projekt monitorowania przygotowań do Euro 2012 zainicjowany przez wyżej wymienione osoby. Ma na celu m.in. uspołecznienie przygotowań do tej wyjątkowej imprezy sportowej jaką jest turniej finałowy Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. Projekt zakłada także współpracę z partnerami obywatelskimi z Ukrainy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.