Facebook Google+ Twitter

Postępująca informatyzacja placówek medycznych

Rząd wraz z NFZ opóźniają wprowadzenie ogólnopolskich systemów informatycznych wspierających służbę zdrowia. Właściciele placówek medycznych, nie czekając na działania rządu, we własnym zakresie wdrażają projekty informatyczne.

Placówka KAMED w Katowicach / Fot. OSOZ.plDo wdrażania zaawansowanych projektów informatycznych właścicieli placówek skłania
przede wszystkim rosnąca konkurencja na rynku medycznym. Systemy mają za zadanie w jak największym stopniu poprawić konkurencyjność placówek.

Jedną z przychodni, która w ostatnim czasie zdecydowała się na wdrożenie nowoczesnego systemu informatycznego jest katowicka przychodnia NZOZ KAMED. Przychodnia wdrożyła rozwiązania informatyczne w ramach umowy z Ogólnopolskim Systemem Ochrony Zdrowia.

Dla przychodni takie elementy systemu OSOZ jak elektroniczna recepta, rejestracja online, czy wysyłanie powiadomień SMS do pacjentów, to nie tylko pewność wysokiej jakość obsługi pacjentów, ale także doskonały sposób na obniżenie wydatków oraz poprawę konkurencyjności placówki na rynku.

Interesującą funkcjonalnością placówki KAMED jest udostępnianie wszystkim swoim pacjentom
własnych Kart Zdrowia, które za pomocą systemu OSOZ automatycznie zbierają wszystkie informacje o wizytach lekarskich, zleconych lekach czy wystawionych skierowaniach, informacje umieszczane są na indywidualnych internetowych kontach zdrowotnych pełniących rolę wirtualnej kartoteki medycznej.

Ciekawym i niezwykle użytecznym rozwiązaniem jest serwis, który po podłożeniu recepty pod czytnik kodu kreskowego, pozwala pacjentowi sprawdzić, która apteka posiada poszukiwane przez niego leki.

Podsumowując, informatyzacja służby zdrowia w Polsce jest niezbędna. Przestarzałe procedury narażają zadłużone placówki na niepotrzebne koszty i nie pozwalają na efektywne zarządzanie. Dla pacjentów nowe rozwiązania informatyczne to przede wszystkim sposób na oszczędność czasu oraz poprawę jakości świadczenia usług.

źródło: osoz.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.