Facebook Google+ Twitter

Postępy w budowie nowoczesnego stadionu Legii

Niedawno miałem okazję na własne oczy zobaczyć, jak wyglądają prace budowlane na stadionie stołecznej Legii. Obecnie w budowie są trzy trybuny, między innymi popularna "żyleta".

Makieta stadionu. / Fot. Piotr BarejkaLegia planuje wybudować bardzo nowoczesny obiekt, m.in. z podziemnym garażem. Wszystkie trybuny będą zadaszone tkaniną z włókna szklanego z powłoką teflonową oraz częściowo z płyt poliwęglanowych. Będą się one opierać na wysokich, 29-metrowych, dźwigarach. Na razie założono tylko jedną część tego zadaszenia, ponieważ przy montażu musi panować odpowiednia temperatura, której w ostatnich dniach w Warszawie nie było. Na nowych trybunach będzie mogło zasiąść 32 tys. widzów.

Widok na stadion z poziomu murawy. / Fot. Piotr BarejkaObecnie w budowie są trzy trybuny, między innymi popularna "żyleta". Pozostała jedna stara, kryta trybuna, dlatego na stadionie ciągle są możliwe rozgrywki, które nie zostały przerwane na czas budowy. Jednak po wybudowaniu trzech pozostałych, również stara trybuna zostanie zburzona całkowicie, a na jej miejscu stanie kompletnie nowa.

Stadion oglądany z poziomu murawy już teraz robi wrażenie. Nie bywam na meczach (to się chyba zmieni) i nie odwiedziłem wielu stadionów, ale ten, przynajmniej na mnie, zrobił wrażenie. Zdziwiła mnie też jedna rzecz, nie zauważyłem leniących się robotników pochłoniętych ciekawą konwersacją o nie wiadomo czym, ale pracujących z dużym zaangażowaniem. W zasięgu mojego wzroku każdy był zajęty czymś konkretnym.

Kolejne zdjęcie, które pokazuje trybuny z poziomu murawy. / Fot. Piotr BarejkaMurawa, na którą skarżyli się polscy i rumuńscy piłkarze oraz trener Smuda również zostanie wymieniona, ale dopiero na wiosnę przyszłego roku. Będzie to wyśmienita niemiecka murawa, która przyjedzie w wielkich rolkach na stadion Legii.

Budowa stadionu pochłonie niemałą kwotę 456 mln złotych. Obiekt, według umowy, zostanie w całości wykończony w styczniu 2011 roku. Na otwarcie planowane jest spotkanie z Arsenalem Londyn.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.