Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21199 miejsce

"Postindustrial Chopin's Party" w Elektrociepłowni Szombierki

Mamy rok chopinowski, zatem i w ofercie kulturalnej Bytomia nie może zabraknąć akcentów poświęconych twórczości Fryderyka Chopina. Z dużym zainteresowaniem publiczności spotkał się projekt Bytomskiego Centrum Kultury pt. "szOPEN Koncert".

Twórczość prezentowana w Sali Pod Trzema Kominami, jak też nazywa się halę elektrociepłowni. / Fot. Piotr A. JeleńPo raz wtóry w niedzielne popołudnie w zabytkowej Elektrociepłowni Szombierki w Bytomiu odbył się koncert, podczas którego zabrzmiały utwory z mistrzowskiego dorobku Fryderyka Chopina.

O tym, że do twórczości naszego mistrza sięgają najwięksi wirtuozi, nikogo nie trzeba przekonywać Jednakże coraz częściej współcześni artyści starają się przedstawić repertuar chopinowski i to wcale nie związany z kanonem muzyki klasycznej.

Tak też było w niedzielne popołudnie. Spektakl "szOPIN Koncert" przedstawiony w murach postindustrialnego obiektu szombierskiej elektrowni zaprezentował artystów, którzy twórczość Fryderyka Chopina przedstawili w aranżacji bluesa, jazzu, reggae czy rocka.Sinoja. / Fot. Piotr A. Jeleń
Na scenie zobaczyliśmy i usłyszeliśmy zespoły działające w ramach projektu "Music Lab" Bytomskiego Centrum Kultury, jak również zaproszonych gości: Bronix Band, Heartsgarage, Janina Band, Łagiewniki Blues, No More Blues i Sinoja.

Kolejne udane przedsięwzięcie organizatorów przy profesjonalizmie wykonawców mogło w pełni zaskoczyć, a także zadowolić publiczność.
Bronix Band. / Fot. Piotr A. JeleńNależy wspomnieć, iż pierwszym przedstawieniem było widowisko w wykonaniu grupy Aukso, która zaprezentowała kompozycje Fryderyka Chopina w aranżacji jazzowej.

Fotorelacja z koncertu w materiale: Chopin w sali pod trzema kominami w Szombierkach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.