Facebook Google+ Twitter

"POSTkarnawał" Grzegorza Steca

Już 8 lutego w Dworze Czeczów w Krakowie odbędzie się wernisaż wystawy Grzegorza Steca „POSTkarnawał”.

 / Fot. plakat
Wernisaż połączony będzie z koncertem kompozycji Jakuba Zieliny do obrazów artysty oraz pokazem multimedialnym. Wystawa potrwa do 28 lutego.

Grzegorz Stec-ur. 1955 r. w Krakowie. Wybitny malarz, grafik, poeta, absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Autor ponad 50 wystaw indywidualnych, w kraju i za granicą. W latach 1996-2002 był rezydentem The Society for Arts w Chicago. W “1112 Gallery”, The Society for Arts, odbyły się trzy jego wystawy: “Letters to the Mastres” (1996), “Exodus or Carnival?” (1997) i „Aqueducts of Dream” (1998). W latach 2008–2009 wystawiał w Nowym Jorku. Grzegorz Stec użyczał swoich obrazów na okładki książek, płyt i plakatów, m.in. dla VI Wielkanocnego Festiwalu Ludwika van Beethovena (Kraków, 2002). Jego obrazy znajdują się w posiadaniu kolekcjonerów w Europie i Ameryce, oraz polskich. O twórczości artysty TVP nakręciła film „Zadręcza mnie zapach czerni” (1991, reż. Cezary Nowicki). Grzegorz Stec jest także poetą, wydał dwa tomiki poetyckie: „Nikt tu nie szuka odpowiedzi” (1999) oraz „Melencolia” (2007).

Jakub Zielina- ur. w 1981 r. w Krakowie. Muzyk, kompozytor, kulturoznawca, animator kultury. Zwycięzca wielu przeglądów muzycznych, m.in. wielokrotny laureat Festiwalu Artystycznego Młodzieży
Akademickiej „FAMA”, na którym w 2008 r. zdobył główną nagrodę - Trójząb Neptuna. Z Festiwalem do dziś współpracuje jako juror i animator. Autor muzyki, scenariusza i wizualizacji do wielokrotnie prezentowanych w Krakowie i Świnoujściu spektakli multimedialnych: „Evviva l'arte” wg Kazimierza Przerwy-Tetmajera”, „Pierwszy krzyk, czyli jak powstał świat?” oraz „Dziady”. Jest również autorem muzyki do spektakli, filmów oraz klipów reklamowych. Ze swoim zespołem nagrał cztery albumy muzyczne („Bajki z ciemnego lasu”, „Ekstaza”, „TRIPPOP”, „Krzyk”).

Informacje na Dwór Czeczowl

inf. prasowa/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.