Facebook Google+ Twitter

"Post-Polonia" Marcina Wolskiego - doceniana "tylko" przez czytelników?

Książki Marcina Wolskiego nie są przez czynniki sprawcze chyba specjalnie lubiane, w przeciwieństwie do czytelników.

Akcja książki Marcina Wolskiego "Post-Polonia", stanowiąca niejako ciąg dalszy wątków zarysowanych w "13. gabinecie", dzieje się w niedalekiej przyszłości. Nasz kraj na mocy międzynarodowej umowy ma ostatecznie stracić niepodległość. Nie wszyscy godzą się z takim stanem i zaczyna się wartka akcja dziejąca się na obszarze całego kraju, z wieloma nagłymi oraz zaskakującymi zwrotami. Wyobraźnia autora jest naprawdę nieograniczona, a zdolności dostrzegania szeregu istotnych kwestii, absurdów i zakłamań w naszej rzeczywistości oraz prześmiewcze prezentowanie ich w tekście, jest po prostu fenomenalne. Książkę czyta się tak zwanym jednym tchem, podobnie jak
wyżej wspomniany "13. gabinet".

Są autorzy, a Marcin Wolski do nich się zalicza, którzy nie idą jedyną słusznie wytyczoną drogą oraz nie prezentują jedynej słusznej linii. Nie boją się piętnować wielu niedoskonałości naszego świata codziennego, robią to w ramach posiadanego dużego talentu literackiego i satyrycznego. Taka postawa ma swoje konsekwencje, ludzie bardzo chętnie czytają i doceniają książki takich autorów, ale nie goszczą oni na pierwszych stronach gazet, nie wymienia się ich nazwisk w wiadomościach, a w księgarni ich twórczość trzeba czasem po prostu dłużej poszukać.

Warto się zastanowić szanowny czytelniku dlaczego tak się dzieje, w tych nowych przecież czasach, gdzie nie ma już podobno cenzury. Pomimo jej braku, mam wrażenie, że na przykład mistrz Stanisław Bareja nie mógłby teraz robić swoich kultowych filmów, piętnujących absurdy naszej obecnej rzeczywistości. Liczne przeszkody, oczywiście obiektywne, by mu to uniemożliwiły.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

miłośnik
  • miłośnik
  • 29.08.2012 21:15

jesteś z nami lub przeciw nam, cóż

Komentarz został ukrytyrozwiń
cenzor
  • cenzor
  • 29.08.2012 13:54

i tak mam robotę i to więcej niż kiedyś

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.