Facebook Google+ Twitter

Postrzyżyny słowiańskie w Gieczu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-06-02 09:41

5 czerwca 2011 roku w Rezerwacie Archeologicznym w Gieczu odbędzie się pierwsza w tym roku impreza z cyklu "Niedziela w Muzeum".

Wczesnośredniowieczne grodzisko z X wieku w Gieczu, woj. wielkopolskie. / Fot. Jan Jerszyński, Wikipedia na licencji CC3.0W związku z Dniem Dziecka tematem czerwcowej niedzieli będą postrzyżyny słowiańskie", czyli starożytny obrzęd polegający na rytualnym obcięciu kosmyka włosów, związany z wejściem młodego chłopca w dorosłość i nadaniem nowego imienia. Idąc z duchem czasu, niedzielny obrzęd w Gieczu będzie dotyczył również dziewczynek.

Jednak aby dostąpić tego zaszczytu kandydat lub kandydatka będzie musiał przejść szereg trudnych prób. W trakcie spotkania, w ramach którego przygotowano różnego rodzaju gry i zabawy, uczestnicy poznają bogaty świat wierzeń naszych przodków, a także będą mieli okazję sprawdzić swą odwagę i spryt.

Dodatkowo w budynku muzealnym na grodzie będzie można wysłuchać wykładu "Z akt archeologicznego Archiwum X", który wygłosi Dawid Kobiałka z Instytutu Prahistorii UAM w Poznaniu.

Gorąco zapraszamy rodziców z dziećmi oraz turystów indywidualnych do wzięcia udziału w naszej zabawie, która rozpocznie się o godzinie 13. Gwarantujemy mile spędzony czas i niezapomniane wrażenia! Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa w postrzyżynach pod numerem telefonu: 61 285 92 22 lub na adres e-mailowy: promocja@giecz.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane do 2 czerwca, a kartę wstępu będzie stanowił bilet rodzinny w cenie 12 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.