Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17828 miejsce

Posumowanie roku kulturalnego w gminie Łuków

W Zespole Szkół w Świdrach odbyła się uroczystość inauguracji Roku Kulturalnego 2016/2017. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Henryk Wysocki podsumował działalność kulturalną w mijającym roku oraz zaprezentował zamierzenia na przyszły rok.

 / Fot. Archiwum UG ŁukówGłównym punktem imprezy było przyznanie tytułów „Kulturalniak gminy Łuków 2016”. Tegoroczną nagrodą była statuetka w postaci rzeźby, przedstawiającej „jelonka” – symbol w herbie Gminy Łuków, specjalnie zaprojektowanej i wykonanej na tę okoliczność przez lokalnego twórcę Roberta Sadło.

 / Fot. Archiwum UG Łuków„Kulturalniaka 2016” otrzymali: dziecięcy zespół tańca ludowego, Bogumiła Rozwadowska z zespołem Niezapominajki z Dminina, Elżbieta Dynek z zespołem Jagódki ze Żdżar, Janina Krasuska z zespołem Zalesianki z Zalesia oraz Beata Pochman z Kołem Gospodyń Wiejskich i zespołem Kumpele z Gręzówki.

W trakcie uroczystości zostały ogłoszone wyniki I edycji konkursu na Najaktywniejszą Świetlicę Wiejską 2016. Nagrody w wysokości 500 zł z przeznaczeniem na działalność świetlicy przyznano sołectwom: Malcanów, Jeziory, Gręzówka, Zalesie, Strzyżew, Sięciaszka Pierwsza i Biardy.

Dyplomy uczestnictwa otrzymały placówki w Zarzeczu Łukowskim, Sulejach, Krynce, Karwaczu, Wagramie, Świdrach i Gołaszynie.

 / Fot. Archiwum UG ŁukówSłowa podziękowania i uznania kierownictwom i członkom zespołów amatorskiego ruchu artystycznego i Gminnego  / Fot. Archiwum UG ŁukówOśrodka Kultury, za poziom i wymiar kulturotwórczej działalności wyraził wójt gminy Łuków Mariusz Osiak. Podkreślił, że tak szeroki zakres i wachlarz inicjatyw i przedsięwzięć kulturalnych realizowanych w gminie jest niespotykany od wielu lat.

W programie wystąpiły zespoły wokalne: Jagódki ze Żdżar, Kumpele z Gręzówki, Niezapominajki z Dminina, Zalesianki z Zalesia oraz dziecięcy zespół tańca ludowego gminy Łuków.

 / Fot. Archiwum UG ŁukówTalenty artystyczne zaprezentowali także laureaci gminnych konkursów i festiwali: zespół taneczny z Przedszkola w / Fot. Archiwum UG Łuków Świdrach, duet wokalny Ac Hoc z Zespołu Szkół w Gołąbkach, wokalistka Olga Wideńska i zespół wokalny Wiolinki z Zespołu Szkół w Gręzówce oraz recytatorzy: Kacper Siwiak z Gimnazjum w Zalesiu i Julia Kowalczyk uczennica Szkoły Podstawowej w Krynce.

Inauguracja Roku Kulturalnego 2016/2017 w gminie Łuków była wspaniałą okazją do złożenia podziękowań za wsparcie finansowe, rzeczowe i organizacyjne sponsorom i współorganizatorom życia kulturalnego gminy Łuków.

Otrzymali oni tytuły „Życzliwy Kulturze gminy Łuków 2016”.

Wśród wyróżnionych znaleźli się: InterCom Komputery Piotr Ponikowski Łuków, Vivenge Sp. z o.o. Gręzówka, Agro-Top Gręzówka Grzegorz Dybciak, Łmeat S.A. Zakłady Mięsne Łuków, Concordia Polska TUW Oddz. Łuków, Łuksja Sp. z o.o. Łazy, PUH MEL-KAN Kazimierz Jakubiak, Bank Spółdzielczy w Łukowie, Bank Gospodarki Żywnościowej BNP Paribas, MARKOP Mariola Krasnodębska Szczygły Górne, LGD „Razem ku lepszej przyszłości” Łuków, ŻWIRKOP Bożena Kożuchowska Szczygły Górne, TAMEX Jakub Kożuchowski Szczygły Górne, Raiffensen PolBank Łuków – Hossa Sp. z o.o. Warszawa, PRiD DROGBUD Sp. z o.o. Łuków. Powiatowa Komenda Policji w Łukowie oraz starosta łukowski Janusz Kozioł.

Uroczystość zakończył poczęstunek regionalnymi potrawami i domowymi wypiekami przygotowany przez rodziców i pracowników Zespołu Szkół w Świdrach.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury złożył, w imieniu swoim i władz samorządowych, na ręce dyrektorki Zespołu Szkół w Świdrach Agnieszki Śledź, serdeczne podziękowanie kadrze pedagogicznej oraz pracownikom szkoły za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Inicjatorką zorganizowania spotkania była Marianna Bogumiła Łukasik, wiceprzewodnicząca Rady Gminy, mieszkanka Świdrów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.