Facebook Google+ Twitter

Poświąteczne ożywienie na rynku aut używanych

Wzrosty sprzedaży zanotowano nie tylko wśród nowych samochodów, lecz także używanych. Najdokładniej widać to w grupie aut segmentu B, gdzie przyrost zainteresowania osiągnął nawet 40%.

 / Fot. Marcin KońskiPoczątek 2013 roku na rynku auto z „drugiej ręki” okazał się lepszy nie tylko od końca 2012, a też od stycznia ubiegłego roku. Według danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego zarejestrowano łącznie 45 684 samochodów osobowych, co jest wynikiem przewyższającym grudniowy
o 6,6%. W porównaniu do stycznia 2012 różnica ta wynosi już 3,38%. – Jest to typowe zachowanie rynku. Po wypełnionym świętami grudniu zainteresowani autami używanymi mogą teraz bez przeszkód decydować się na ich zakup – komentuje Jędrzej Lenarcik, manager marketingu serwisu moto.gratka.pl
Według serwisu moto.gratka.pl najpopularniejszym samochodem miejskim został Opel Corsa, z rezultatem 29 127 wyszukiwań, co jest wynikiem lepszym od grudniowego o 33,48%. Na drugim miejscu uplasowała się Skoda Fabia, którą wyszukiwano ponad 27 tysięcy razy (+36,98%). Ostatnie miejsce na podium zajął Volkswagen Polo, którego wynik zamknął się na poziomie 21 833 wyszukiwań (+26,05%). Czwarte miejsce należy do Toyoty Yaris, którą wyszukiwano 18 628 razy (+28,38%). Pierwszą piątkę zamyka FIAT Punto z rezultatem ponad 17 tysięcy zapytań (+38,26%).
Ford Fiesta jest szóstym najpopularniejszym miejskim samochodem, którego wyszukiwano ponad 15 tysięcy razy (wzrost zainteresowania o 36,54%). Siódme miejsce przypadło Renault Clio, którego wynik zamknął się na poziomie 13 298 zapytań (+28,77%), zaś SEAT Ibiza zajął ósme miejsce z rezultatem 12 445 wyszukiwań (+ 37,71%). Dziewiąta pozycja przypadła Peugeotowi 206 z wynikiem ponad 10 tysięcy zapytań (+24,29%), zaś ostatnie miejsce zajął FIAT Grande Punto, którego wyszukiwano 6 955 razy, co oznacza przyrost względem grudniowego rezultatu o 42,36%.
Zestawienie niemal całkowicie zdominowały samochody europejskie. Jedynie Toyota Yaris uplasowała się w pierwszej dziesiątce zajmując czwarte miejsce. Tak duże wzrosty zainteresowania autami miejskimi nie oznaczają, że Polacy masowo zaczęli się przesiadać do małych samochodów. – Ciągle najchętniej poszukuje się samochodów kompaktowych i sedanów tj. Volkswagen Golf, Skoda Octavia, czy Opel Vectra. W takich zestawieniach miejskie samochody spotyka się dopiero w drugiej dziesiątce – kończy manager marketingu serwisu moto.gratka.pl.

 / Fot. Marcin Koński

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.