Facebook Google+ Twitter

Poszerza się lista uprawnionych do przechodzenia na emerytury pomostowe

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-18 19:00

Jak powiedziała IAR wiceminister pracy - Agnieszka Chłoń-Domińczak, na pomostówki będzie mogło przejść około 280 tyięcy osób. Przed dwoma tygodniami była mowa o 200 tysiącach osób.

Zespoły komisji trójstronnej do spraw społeczno-gospodarczych mają negocjować w tej sprawie jeszcze jutro. W przyszłym tygodniu zaś na plenarnym posiedzeniu komisji trójstronnej ma być podpisane porozumienie - wyjaśniła minister Chłoń-Domińczak. Minister wyraziła przekonanie, że nowe przepisy dotyczące przechodzenia na pomostówki wejdą w życie, zgodnie z założeniem rządu, w przyszłym roku.

Minister Chłoń-Domińczak podkreśliła, że dotychczasowe ustalenia w komisji trójstronnej stanowią pewien kompromis rządu, pracodawców i związków zawodowych. Rozszerzona została nie tylko lista zawodów wykonywanych w trudnych warunkach dających uprawnienia do pomostówek. Rząd zgodził się także, by na emerytury te mogły przechodzić także osoby, które rozpoczęły pracę przed 1 stycznia 1999 roku a nie tylko te, które rozpoczęły ją przed 1969 rokiem.

Minister zwróciła też uwagę, że dłuższe pozostawanie w aktywności zawodowej jest bardzo opłacalne. W nowym systemie emerytalnym wysokość przyszłych świadczeń jest zależna nie tylko od wysokości zarobków ale także od stażu pracy. Im dłużej pracujemy, tym nasze emerytury będą wyższe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.