Facebook Google+ Twitter

Poszerzaj swoją wiedzę na Uniwersytecie Otwartym

Jesteś żądnym wiedzy uczniem, studentem czy emerytem? Uniwersytet Warszawski otwiera swoje bramy właśnie dla Ciebie! Już na jesieni rozpoczną się zajęcia w ramach nowo powstałej inicjatywy UW - Uniwersytetu Otwartego. Płatne kursy będą otwarte dla wszystkich pełnoletnich osób, a obejmować będą tematykę z wielu dziedzin m.in. nauk ścisłych, kultury i sztuki.

– Wystarczy mieć 18 lat, żeby uczestniczyć w tych zajęciach – mówi rzecznik prasowy UW Anna Korzekwa. – Obecnie żaden dyplom z uczelni na świecie nie daje pewnej gwarancji zatrudnienia przez całe życie, Uniwersytet Otwarty ma to zmienić – dodaje. – Osoby, które chcą poszerzać swoje umiejętności i wiedzę na pewno znajdą coś dla siebie.

– Zajęcia będą się odbywały w ramach jednego z sześciu bloków tematycznych: kultura i sztuka, język i narody, człowiek i społeczeństwo, biznes, gospodarka i prawo, nauka i technika oraz człowiek i środowisko. Tematyka prowadzonych zajęć będzie dostosowana do potrzeb i możliwości słuchaczy, a także wymagań rynku pracy – informuje rzeczniczka. Kursy będą prowadzone przez wykładowców z różnych wydziałów, ze względu na ich duża różnorodność.

Działanie Uniwersytetu Otwartego wzorowane jest na działalności uniwersytetów na całym świecie, które propagują ideę edukacji ustawicznej, nabywanie wiedzy i doskonalenie umiejętności. – Nasz Uniwersytet Otwarty wzorowany jest na brytyjskich Open Universities i to z ich doświadczeń czerpiemy – mówi rzecznik UW. Tamtejsze uniwersytety współpracują także z sieciami telewizyjnymi, kanałami BBC. – My także chcemy podążać tą ścieżką – dodaje Korzekwa.

Oprócz kursów w postaci wykładów , ćwiczeń czy konwersatoriów UW planuje w przyszłości uruchomić usługi typu e - learning i kursy korespondencyjne. Będą one prowadzone w trybie dziennym, wieczorowym i zaocznym. Uczelnia oferuje też kursy podyplomowe z zakresu edukacji otwartej dla tych, którzy posiadają już tytuł magistra.
– Każdy słuchacz Uniwersytetu Otwartego otrzyma na zakończenie kursu świadectwo uczestnictwa lub, po zdaniu egzaminów końcowych, również certyfikat znajomości tematyki poruszanej podczas kursów – podała w komunikacie prasowym rzeczniczka UW.

Obecnie na Uniwersytecie Warszawskim trwają konsultacje związane z zawartością programową kursów. Pełen ich
program będzie dostępny na stronie internetowej uczelni już wkrótce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.