Facebook Google+ Twitter

Poszerzona Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-10-24 11:55

Dziś rząd ma podjąć decyzję o powiększeniu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o tereny w Łodzi Bełchatowie, Zduńskiej Woli i Wieluniu. Jeżeli premier podpisze rozporządzenie, ŁSSE rozszerzy się z 450 do 510 hektarów.

– W Łodzi Strefa objęłaby grunty na osiedlu Olechów. Powstanie tam fabryka amerykańskiego koncernu komputerowego Dell - zapowiada Marek Cieślak, prezes ŁSSE. Na terenach rozszerzonej strefy w Bełchatowie zbudowany zostanie zakład produkujący telewizory. W Zduńskiej Woli wytwarzane będą akcesoria dla przemysłu włókienniczego, a w Wieluniu - świece.

– Dziś łódzka strefa jest zagospodarowana już w 80 procentach. Jeśli chcemy jej rozwoju, musi być powiększona - przekonuje Marek Cieślak. Nowy prezes chciałby podpisać w przyszłym roku umowę z wielkim inwestorem, który mógłby dołączyć do takich lokomotyw, jak Gillette i Dell. – Zaczęliśmy rozmowy z jedną z największych firm na świecie - ujawnia Cieślak. Nie chce jednak powiedzieć, w jakiej branży koncern ten działa, ani z którego kraju pochodzi.

W planach na dalszą przyszłość jest zmiana strategii. Teraz ŁSSE zdobywa inwestorów i zapewnia jak najlepsze warunki do rozwoju ich firm. Prezes Cieślak chciałby zacząć współpracować z parkami naukowo-technologicznymi oraz inkubatorami przedsiębiorczości. Tego typu placówki powinny zacząć działać na terenach Strefy, prezes chciałby również, by były one wspierane finansowo.

W najbliższych dniach prezes Cieślak sfinalizuje wysiłki swoich poprzedników - wręczy zezwolenia na działalność ośmiu inwestorom. Największy z nich, niemiecki producent sprzętu i mebli kuchennych Teka, ulokuje się na łódzkim Józefowie, zatrudniając 290 osób. Inwestycja warta będzie 50 mln złotych. Działająca w łódzkiej strefie spółka Tosen zatrudnia w Bełchatowie prawie sto osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.