Facebook Google+ Twitter

Poszkodowani czekają na pomoc

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-01-06 14:30

Poszkodowani w styczniowym wybuchu gazu w Łódzkiem czekają na pomoc. Zostało uruchomione specjalne konto, na które można wpłacać darowizny.

Konto uruchomił Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku. Teraz każdy bezpośrednio może pomóc mieszkańcom domu przy ulicy Przedborskiej, którzy w przeciągu kilkunastu minut stracili dosłownie wszystko. Szacuje się wstępnie, że ich straty przekroczyły 550 tysięcy złotych. Dom nadaje się tylko do rozbiórki.

Radomszczański magistrat zapewnia, że wspólnie z Towarzystwem Budownictwa Społecznego pomoże w znalezieniu lokali zastępczych. MOPS wypłaci też po 1000 złotych zasiłku na podstawowe potrzeby. Urząd Miasta w Radomsku wyrobi powtórnie dowody osobiste poszkodowanych, ponieważ je także stracili w wyniku pożaru.

Przypomnijmy, w niedzielę, 4 stycznia nad ranem w jednym z domów nastąpił dwukrotny wybuch gazu. Ucierpiało troje domowników. Najgorszy jest stan zdrowia 80-letniej kobiety. Pomoc utrudniał śnieg, który nie pozwalał na szybki transport poszkodowanej helikopterem. 80-latka znajduje się obecnie pod opieką lekarzy w specjalistycznym szpitalu Siemianowicach. W momencie kiedy nastąpił drugi wybuch ucierpiało także troje strażaków. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Numer to 21 8980 0009 2001 0037 5427 0007
Przelew można przekazać z dopiskiem: "Darowizna dla poszkodowanych w pożarze".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.